Nobel biocare

SAM primena: nuo antradienio – duomenų pateikimas NVSC elektroniniu būdu, išimtys – vykstantiems tranzitu

Keičiantis  duomenų pateikimo tvarkai grįžtantiems ar atvykstantiems iš užsienio ir atsiradus prievolei Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu pateikti savo asmens duomenis, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kokia tvarka galioja vykstantiems per Lietuvą tranzitu – oro ir žemės transportu. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kaip reikėtų elgtis, jei oro ar jūrų transportu keliaujantis žmogus neturi mobilaus įrenginio.

Nepriklausomai nuo transporto, kuriuo vyksta keliaujantieji, vykstant per Lietuvą tranzitu, NVSC formos pildyti ir savo asmens duomenų pateikti nereikia.

Lėktuvais vykstantiems keleiviams kelionė tranzitu laikoma tada, kai asmuo kelionę per Lietuvą tęsia oro transportu, neišeidamas iš oro uosto zonos. Kad žmogus per Lietuvą vyksta tranzitu geriausiai įrodo tolimesnės kelionės oro transportu bilietai.

Tai reiškia, kad net ir neturint QR kodo, vežėjai turėtų į lėktuvus įleisti tranzitu vykstančius keleivius, turinčius tolimesnės kelionės oro transportu bilietus.

Grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą, jei nevykstama tranzitu, savo asmens duomenis privaloma pateikti elektroniniu būdu. Galimybė pateikti savo duomenis popieriniu būdu tik išimtiniais atvejais galima žemės transportu keliaujantiems žmonėms.

Ministerija primena, kad nuo antradienio, rugsėjo 15 d.,  kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas savo asmens duomenis  NVSC specialistams turės pateikti elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turės užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.

Jeigu laipinimo metu keleivis, vykdamas oro ar jūrų transportu, neturi išmaniojo telefono įrenginio, jam vis tiek privaloma užpildyti elektroninę anketą. Žmogui neturint mobilaus įrenginio, reikiamu įrenginiu turi pasirūpinti vežėjas.

Siekiant išvengti nesklandumų, rekomenduojama elektroninę formą užpildyti ne vėliau negu likus 24 val. iki kelionės.

Keleivių tikrinimą vykdyti reikėtų skenuojant visais įrenginiais, kurie gali dekoduoti QR kodą. Tai atlikti reikėtų prieš įlaipinimą.

Išimtis yra tik vykstantiems autobusais. Jei žmogus neturi įrenginio, vežėjas gali suteikti ir popierinę anketą, kurią per 1 dieną vežėjas turės pateikti NVSC.

Operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE