Gudručio vaistinė

SAM perdavus Kauno klinikinę ligoninę, ji iš savivaldybės patalpų kraustoma nebus

Kauno klinikinė ligoninė, kurios dalis patalpų yra miesto centre, nebus iš jų iškeliama, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Diskusijos apie galimą ligoninės iškeldinimą prasidėjo miesto tarybai anksčiau šį mėnesį svarstant, ar pritarti SAM pasiūlymui perimti miesto iki šiol valdytą ligoninę.

„Galbūt apie tai būtų galima kalbėti po kelerių metų, jeigu būtų įrengtos naujos, kokybiškos patalpos, galinčios pagerinti medikų darbo sąlygas ir padidinti pacientų saugumą. Iki to laiko ir pacientai, ir medikai gali jaustis saugūs – ligoninė veiks visu pajėgumu dabartinėse patalpose“, – pranešime cituojamas SAM viceministras Gediminas Černiauskas.

Su prašymu pareikšti nuomonę dėl ligoninės perdavimo SAM į savivaldybę kreipėsi gegužę, motyvuodama tuo, kad ligoninė galėtų lengviau pretenduoti į Europos sąjungos lėšas. Savivaldybės duomenimis, pritarti perdavimui miesto tarybos prašė ir ligoninės personalas.

Perdavus ligoninę, Šilainių mikrorajone ir miesto centre įsikūrusios ligoninės steigėjo teisės atitektų valstybei, tačiau, mero teigimu, pastatai, kuriuose ligoninė yra įsikūrusi, ir toliau liks miesto nuosavybe. Tarybai išreiškus pritarimą perdavimui, prasidėjo derybos, kurių metu ir paaiškės konkrečios perdavimo sąlygos.

G. Černiausko teigimu, susitikimo su Kauno miesto meru Andriumi Kupčinsku metu aptarta, kad nei miesto taryba, nei SAM ligoninės veiklos nenutrauks, o ligoninės patalpų paskirtis keičiama nebus.

Savivaldybės duomenimis, ligoninės kapitalas sudaro per milijoną litų. Į Kauno klinikinę ligoninę 2011 metais sujungtos Kauno 2-oji klinikinė ir Raudonojo Kryžiaus ligoninės.

TAIP PAT SKAITYKITE