Nobel biocare

Šalių vyriausybės Pasaulinę AIDS dieną kovoja su įsivaizduojamu ŽIV gėdingumu

Viso pasaulio valstybių vyriausybės pirmadienį, Pasaulinę AIDS dieną, žadėjo intensyvinti kovą su ŽIV, kovoti su gėda, kuri siejama su šia liga, ir finansuoti gydymo programas.

JAV prezidentas George’as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) turi paskelbti, kad jo administracija jau pasiekė savo tikslą iki metų pabaigos gydyti 2 mln. ŽIV nešiotojų ir AIDS sergančių žmonių, o Kinijos prezidentas Hu Jintao (Hu Dzintao), jo vyriausybei kovojant su diskriminacija, aplankė šiuo virusu užsikrėtusius pacientus.

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), kurioje ŽIV nešiotojų ir AIDS sergančių žmonių yra daugiausiai pasaulyje, vadovaujant naujajai sveikatos apsaugos ministrei planuojama strategija dėl AIDS. Tai žymi visišką ANC vyriausybės pozicijos pasikeitimą.

PAR gyventojai vidurdienį (ir Lietuvos laiku) tylos minute pagerbė šio viruso aukas, kurių yra maždaug 5,5 milijono.

Per ceremoniją šalies rytinėje pakrantėje esančiame Durbane neseniai paskirta sveikatos apsaugos ministrė Barbara Hogan paragino vyrus įveikti savo tradicinį nenorą ir savanoriškai pasitikrinti dėl ŽIV.

„Raginame visus vyrus, kartoju, visus vyrus, pasitikrinti dėl ŽIV, kad jie apsisaugotų patys ir apsaugotų savo mylimus žmones, – sakė ji. – Visi mes žinome, kad drauge nugalėsime”.

Johanesburge garsi Benino dainininkė Angelique Kidjo (Andželika Kidžo) taip pat ragino naikinti su šia liga vis dar siejamą gėdą.

„ŽIV ir AIDS tapo svarbiu klausimu mano žemynui, ir kova su tuo turi būti negailestinga ir ryžtinga, – sakė ji. – Afrikoje reikia šviesti žmones apie žudančias ligas, tokias kaip AIDS, maliarija, dizenterija, cholera”.

„Manolu pažymėti, kad šių ligų gydymas tampa prieinamesnis žmonėms”, – sakė A.Kidjo, kuri yra UNICEF geros valios ambasadorė ir kuri šeštadienį koncertavo PAR.

Vėliau pirmadienį dainininkė išvyks į Dakarą, kur dvi dienas dalyvaus muzikantų kovos su įsivaizduojamu AIDS gėdingumu kampanijoje.

Hu Jintao apsilankymas Pekino ligoninėje, kuris įvyko po to, kai sekmadienį buvo pradėta bendra su Jungtinėmis Tautomis (JT) kampanija dėl švietimo ŽIV ir AIDS klausimais, taip pat turėjo nutrinti gėdos dėmę nuo šio viruso.

„Gėda ir diskriminacija yra didelės kliūtys veiksmingam atsakui į AIDS”, – „Paukščio lizdo” olimpiniame stadione pradėdamas šią kampaniją sakė sveikatos apsaugos ministras Chen Zhu (Čen Džu).

„Turime Kinijoje įtraukti visus visuomenės sektorius, kad kovotume su šiais klausimais ir … sustabdytume šią ligą”, – sakė jis.

Kinijoje gyvena maždaug 700 tūkst. ŽIV užsikrėtusių žmonių, rodo anksčiau paskelbti Kinijos vyriausybės ir JT sveikatos organizacijų duomenys. Tačiau tik maždaug 260 tūkst. žmonių buvo oficialiai identifikuoti.

Tuo tarpu Vašingtone Baltieji rūmai paskelbė, kad pagal G.W.Busho kovos su AIDS planą (PEPFAR) jau parengtas gyvybę gelbstintis antiretrovirusinis gydymas daugiau kaip 2,1 mln. žmonių visame pasaulyje, įskaitant daugiau kaip 2 mln. žmonių į pietus nuo Sacharos esančiose Afrikos valstybėse.

Pagal šią programą finansuojamas ŽIV/AIDS, maliarijos ir tuberkuliozės gydymas 15-oje valstybių, daugiausia – Afrikoje.

„PEPFAR yra didžiausias valstybės įsipareigojimas per visą žmonijos istoriją kovoti su kuria nors viena liga”, – sakoma Baltųjų rūmų atstovės Danos Perino pareiškime.



TAIP PAT SKAITYKITE