Eurovaistinė

Rytinis bėgimas žiemą – kokius patarimus verta įsidėmėti?

Bėgimas žiemą
Asociatyvi nuotrauka / Freepik.com

Žiemą dauguma žmonių visiškai pamiršta sportą, reguliarias treniruotes ir bet kokią fizinę veiklą. Bėgimas lauke šaltuoju metų laiku – ne kiekvienam. Tačiau jis vis tiek susilaukia šiek tiek didesnio populiarumo dėl daugelio privalumų, palyginti su šiltuoju metų laiku. Šaltas oras, ankstyvos sutemos, stiprus vėjas gali sumažinti bėgimo efektyvumą, tačiau, jei viską daryti teisingai ir apgalvotai, šie veiksniai gali tapti privalumu.

Viena vertus, galima tingiau leisti laiką, o kita vertus, galima būti aktyvesniems – žaisti https://playggbet.lt/, ugdyti gerus įpročius, gaminti sveikus pusryčius ir pan. Tačiau, jei pradėsi keltis ryte, ruoštis taip vadinamam maratonui, teisingai apsirengti ir motyvuoti save išeiti į treniruotę, galima ne tik sustiprinti sveikatą, bet ir valią, išugdyti sportinį režimą bei pagerinti fizinę formą, nuolat palaikant kūną tonuse.

Žiemos lauko bėgiojimo nauda

Žieminės treniruotės turi daugybę privalumų. Jos padeda žmogui išlikti puikios nuotaikos, jaustis gerai ir pasitikėti savimi, būti išsimiegojusiam ir panašiai. Pagrindiniai privalumai yra šie:

  1. Raumenų stiprinimas. Žinoma, kad slidus paviršius lavina motoriką ir gali tapti puikiu treniruokliu, kurio pagalba galima treniruoti atskiras raumenų grupes. Ypač intensyviai dirbs blauzdos raumenys, taip pat šlaunų ir sėdmenų raumenys. O bėgimas per gilų sniegą dar ir stiprina nugaros bei pilvo presą. Toks bėgimas – puiki alternatyva sporto salėms.
  2. Deguonies prisotinimas. Kai tik bėgikas išeina į lauką treniruotis, jis ypač atkreipia dėmesį į kvėpavimą. Svarbu kvėpuoti saikingai, nes tai naudinga kvėpavimo sistemai. Be to, šaltas oras paprastai turi pakankamai aerojonų, kurie didina darbingumą ir stiprina nervų sistemą.
  3. Organizmo kietinimas. Laikui bėgant žmogus visiškai prisitaiko prie šalčio ir sugeba ramiai ištverti žemas temperatūras. Žinoma, ši adaptacija neįvyksta iškart po pirmos ar antros bėgimo, tačiau žiemos treniruotės puikiai stiprina ir stiprina imunitetą. Taip pat treniruotės metu kraujas aktyviai prisotinamas deguonimi, dėl ko sumažėja kraujagyslių užsikimšimo rizika ir pagerėja širdies darbas.
  4. Efektyvus svorio metimo būdas. Kardio krūviai – tai, kas padeda atsikratyti svorio. Tačiau žiemą rezultatai gali pasiekti greičiau dėl ledo dangos ant asfalto. Treniruotės metu žmogus turi būti atsargus, kad neslystų, o tai reiškia, kad jis turi daugiau įsitempti, todėl sudeginama daugiau kalorijų.

Net ir šaltuoju metų laiku bėgikui labai svarbu laikytis tinkamos mitybos ir vandens pusiausvyros. Reikia vartoti vitaminus, kuriuose yra tokių mikroelementų kaip alfa ir omega, vitaminai A, B, C ir kiti. Jie padės išlaikyti darbingumą, palaikys ištvermę ir atstatys energiją naujoms treniruotėms.

Žinoma, reikia paminėti, kad bet kokie treniruotės šaltuoju metų laiku – tai ne kiekvienam. Šiuo atveju būtina tvirta psichika, nes žmogus sąmoningai priima sprendimą siekti geros fizinės būklės. Tokios treniruotės padeda sureguliuoti kvėpavimą, kas labai svarbu plaučiams, suteikia odai stangrumo, elastingumo, lygumo ir padaro ją gražesnę. Be to, daugeliui bėgikų būdingas žemas artrito lygis, o taip pat stebimas labai geras nenutrūkstamas miegas.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį treniruojantis lauke žiemą?

Bėgimas pirmiausia turi būti saugus, o tam svarbu pasirinkti tinkamą maršrutą. Geriausia jį suplanuoti iš anksto. Šaltis gali pernelyg neigiamai veikti organizmą, todėl saugumo užtikrinimui padės teisingas kvėpavimas. Jokiomis aplinkybėmis negalima įkvėpti šalto oro į plaučius, reikia stengtis kvėpuoti pro nosį. Norint nesusirgti, svarbu dėvėti kaukę, šaliką, bufą ar kitą aksesuarą, kuris uždengs burną. Jei reikia, geriau bėgti lėčiau.

Daugeliui žmonių žiemą širdies ir kraujagyslių problemos tampa netikėtu iššūkiu. Pavojus kyla, kai organizmas patiria papildomą krūvį. Todėl ypatingą dėmesį reikia skirti aprangos pasirinkimui, nuo kurios priklauso treniruotės sudėtingumas. Geriausia rinktis drabužius ir avalynę, specialiai skirtus bėgimui žiemą, o tinkama apšilimo ir tempimo kontrolė padės išvengti žalos širdžiai ir kraujagyslėms. Taip pat tinkama apranga apsaugo nuo traumų kaulų ir raumenų sistemoje, nes gali pasitaikyti ledo, prastų matomumo sąlygų, kas padidina riziką paslysti.

Be to, svarbu pasirūpinti oda. Tam galima įsigyti specialų kremą, kuris apsaugos nuo šalto vėjo, šalčio, kritulių, sausumo ir dirginimo ir pan. Veidą ir rankas reikia papildomai apsaugoti kepure, bufu ir pirštinėmis po kremo užtepimo. Bet kokiu atveju, kai yra motyvacija ir tikslas – tai yra pagrindiniai veiksniai, kurie skatina išsiruošti į lauką net esant neigiama temperatūra. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad optimalus treniruočių temperatūrinis režimas yra ne žemesnis nei 6-8 laipsniai pagal Celsijų.

TAIP PAT SKAITYKITE