Venoruton spray purškalas kojoms

Ruošiantis pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai, Kybartuose atidarytas naujas pasienio veterinarijos postas

Antradienį, gegužės 21 d. Kybartuose oficialiai atidarytas naujas pasienio veterinarijos postas, pritaikytas gyvūnų siuntų patikroms. Oficiali atidarymo ceremonija, simboliškai sutapusi su  pasirengimu perimti pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai vairą, sulaukė išskirtinio aukštų Lietuvos politikų, Europos Komisijos ir Rusijos Federacijos kompetentingų institucijų atstovų dėmesio. Ceremonijos metu akcentuota strateginė ir ekonominė naujojo posto reikšmė, plėtojant glaudesnį bendradarbiavimą su Rusija.

Atidarymo šventės dalyvius pasveikino ir simbolinę juostą perkirpo Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius, žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų generalinio direktorato Dvišalių tarptautinių santykių skyriaus vedėjas Lorenzo Terzi, Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos vadovo padėjėjas Aleksejus Nikolajevičius Alekseenko ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Sveikindamas susirinkusius, J. Milius pabrėžė, kad Lietuvos ir Kaliningrado srities verslininkams strategiškai patogioje vietoje įrengtas postas atvers naujas galimybes ekonominiam bendradarbiavimui ir prisidės prie gerų kaimyniškų santykių plėtojimo. „Iki šiol vežti iš Kaliningrado srities į Rusiją gyvūnus per Europos Sąjungos teritoriją nebuvo leidžiama. Tam, kad tokia galimybė atsirastų, nepakako vien susitarimų, tam buvo būtina įrengti modernų gyvulių patikros punktą Europos Sąjungos ir Rusijos pasienyje. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba prisiėmė atsakomybę įgyvendinti šį projektą. Šiandien galime pasidžiaugti, kad šiuos įsipareigojimus pavyko įvykdyti  ir visus garbius svečius pakviesti į naujojo posto atidarymo šventę“, – sakė J. Milius.

Šventės metu svečiai apžiūrėjo naująjį pasienio veterinarijos posto pastatą ir apvalaus stalo diskusijos metu aptarė veterinarinių tikrinimo procedūrų pasienyje klausimus, bei tranzito aktualijas.

Sveikinimo žodį taręs Ministras Pirmininkas A. Butkevičius akcentavo, kad nors pradžioje ir buvo abejojančių šio projekto sėkme ir reikalingumu, tačiau galutinis rezultatas – tai dar vienas įrodymas, kad turint aiškų tikslą ir stiprią komandą, galima įgyvendinti ne tik Lietuvai, bet visam regionui svarbų projektą.

„Mūsų ūkininkai gali užauginti ir pasiūlyti užsienio partneriams gerų veislių ir aukšto produktyvumo ūkinių gyvūnų. Todėl, skatinant gyvulininkystės plėtrą mūsų šalyje, labai svarbi ir galimybė be didelių trukdžių parduoti gyvulius artimiausiems kaimynams. Šis postas – vienas svarbiausių faktorių, kuris leis skatinti aktyvesnę prekybą su Kaliningrado sritimi“, – pabrėžė ir Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų generalinio direktorato vardu sveikinimą atidarymo šventėje taręs ponas L. Terzi, pasidžiaugė galėdamas Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą pasveikinti su dar vienu sėkmingai įgyvendintu projektu, kuris svarbus ne tik šiam regionui, bet ir geresniems Europos Sąjungos ir Eurazijos Sąjungos ryšiams. „Lietuvoje viešiu jau trečiąjį kartą, ir kaskart įsitikinu, kaip rimtai čia vertinami ir įgyvendinami prisiimti įsipareigojimai. Kaip tik todėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų ekspertinės pozicijos vertinamos ne tik Europos Komisijos darbo grupėse, jie padeda įgyvendinti įvairius maisto saugos ir veterinarijos projektus Balkanų, Kaukazo šalyse, didelis jų indėlis ir bendradarbiavimo derybose su Eurazijos Sąjungos valstybėmis”, – pabrėžė Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų generalinio direktorato Dvišalių tarptautinių santykių skyriaus vedėjas. Pasak jo, naujasis gyvulių patikros postas atitinka aukščiausius gyvūnų gerovės ir sveikatos reikalavimus ir yra geriausias įrodymas, kad Lietuva puikiai pasiruošusi ateinantį pusmetį pirmininkauti ES Tarybai.

Gausiai Rusijos Federacijos ir Kaliningrado srities atsakingų institucijų atstovų delegacijai vadovavęs Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos vadovo padėjėjas Aleksejus Nikolajevičius Alekseenko pabrėžė, kad statant šį postą sutapo įvairių šalių – Rusijos, Lietuvos, Europos Sąjungos verslo interesai. „Nuo seno prie prekybos kelių, tokių kaip didysis šilko kelias, įsikūrę valstybės klestėjo, nes prekių mainai ir tranzitas – visos ekonomikos pagrindas. Šio posto statyba – sudėtingas projektas, nutiesęs dar vieną, naują tranzito ir prekybos kelią. Tačiau tuo pat metu, tai didelis ir sudėtingas darbas, kurio nedaugelis norėtų imtis.  Lietuva gali džiaugtis turėdama tokią efektyvią įstaigą, kaip Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Jos vadovų ir darbuotojų valstybiškas mąstymas ir gebėjimas sėkmingai įveikti sudėtingas užduotis daugeliui šalių gali būti pavyzdžiu“, – sakė ponas. A.N. Alekseenko.

Per Kybartų pasienio postą iš Kaliningrado srities kasdien vežami tūkstančiai tonų krovinių į Rusijos Federaciją, Baltarusiją, Kazachstaną ir daugelį kitų valstybių. Tačiau iki šiol nebuvo galimybių per šį postą vežti sportinius žirgus, vykstančius į parodas ar varžybas, galvijus ar kitus smulkesnius gyvūnus. Gyvūnai į Kaliningrado sritį galėjo būti vežami tik per Lenkijos pasienio veterinarijos postą, esantį daugiau kaip už 200 km. Naujasis postas aprūpintas modernia įranga, kurios pagalba galima atlikti detalią gyvūnų apžiūrą, operatyviai paimti mėginius užkrečiamosioms ligoms nustatyti.

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE