Nobel biocare

Ruošiamės vaikų gimtadieniui namuose

Tikriausiai kiekvienai šeimai, besiruošiančiai vaiko gimtadieniui, iškyla pačių įvairiausių klausimų, susijusių tiek su pasiruošimu, tiek su pačia Didžiąja diena. Optimalų variantą daugumai rasti sunku, tačiau nieko nėra neįmanomo!

Apžvelkime svarbiausius aspektus, kurių nederėtų pamiršti ruošiantis šventei.

Šventės planavimas

Visų pirma reikėtų apgalvoti, kurį kambarį/ kambarius galėsite skirti šventei ir ar juose pakankamai vietos vaikų žaidimams. Kaip žinome, vaikų šventė skiriasi nuo suaugusiųjų – juos sunkiai įmanoma nulaikyti sėdinčius prie stalo daugiau nei 10–15 min. Taip pat racionaliai įvertinkite vaikų skaičių, kurie galėtų sutilpti ir patogiai jaustis anksčiau numatytoje teritorijoje. Nederėtų pamiršti, kad mažesni vaikai gali norėti, kad tėvai taip pat būtų šventėje. Jei gimtadienis vyksta vasarą ir planuojate būti lauke, ar esant blogam orui yra pastogė, kur būtų galima pasislėpti nuo lietaus. Taip pat ar neplanuotai vėsią, lietingą, vėjuotą dieną, neesant galimybės linksmintis lauke, galėsite visus svečius priimti namuose?

Išsirinkus konkrečią vietą, kurioje vyks šventė, reikėtų nuspręsti, ar šventė turės temą. Vaikams teminės šventės patinka, ypač jei ir jie tai temai ruošiasi prieš ateidami.

Paskutinis etapas, norint surengti smagią šventę vaikams, aktualus naminių gyvūnėlių augintojams. Tikriausiai nė viena mama ar tėtis, atvažiavę pasiimti savo atžalos ir gimtadienio šventės, nenori pamatyti jo ar jos varvančia nosimi ir raudonomis akimis nuo alergijos, apdraskytomis rankomis, suplėšytais drabužiais ar apkandžiotais šonais. Tad labai svarbu įvertinti savo augintinių charakterius ir požiūrį į vaikus, triukšmą, didelį žmonių kiekį ir, esant poreikiui, vietą, kurioje augintinius įmanoma saugiai atskirti nuo vaikų.

Kvietimai

Visų pirma paklauskite vaiko, kuriuos draugus jis norėtų matyti savo šventėje. Dažnai pastebima situacija, kada tėvai pasikviečia savo draugus, turinčius vaikų, kurie tarpusavyje net nėra pažįstami. Juk tai yra vaiko šventė, todėl ir draugai turėtų būti vaiko. Tad, turėdami vaikų sąrašą su kontaktiniais tėvų telefono numeriais, galite nupiešti, nulipdyti, suklijuoti ir visaip kitaip pagaminti kvietimus kartu su vaiku. Kvietime nepamirškite parašyti telefono numerio bei datos, iki kada norėtumėte žinoti atsakymą apie dalyvavimą. Jei šventėje dalyvaus vaikai, niekada nesilankę pas Jus svečiuose, jų tėvai tikrai apsidžiaugtų kvietime radę nuorodas, kaip atvykti į Jūsų namus.

Tortas

Nuspręsti, kokio skonio tortas bus ruošiamas, nesunku – tiesiog paklauskite savo vaiko. Sunkesnis darbas prasideda jau išsiaiškinus torto skonį. Tad svarbu apsispręsti, jį gaminsite patys ar užsisakysite. Jei gaminate patys, įsitikinkite, kad turėsite tam ir laiko, ir gebėjimų; jei bent šiek tiek abejojate savo gamybiniais sugebėjimais, nerizikuokite. Jei torto gamybą atiduodate į kepėjų rankas, pabandykite susisiekti su jau išbandytais arba artimų draugų/ giminių rekomenduojamais kepėjais.

Paprašykite pavyzdinių nuotraukų anksčiau ruoštų gaminių, kad Jums būtų lengviau apsispręsti. Patartina gimtadienio tortą užsakyti likus bent porai savaičių iki šventės, tačiau nepamirškite su kepėjais susisiekti likus porai dienų. Jei ant torto planuojate užrašyti vaiko vardą, įsitikinkite, kad pateikėte teisingai užrašytą vaiko vardą – tikriausiai nenorite sugadinto vaiko gimtadienio patiekdami negražų ar nevalgomą tortą, ar ne?

Maistas

Maisto kiekis ir įvairovė priklauso nuo šventės laiko. Gimtadieniui prasidedant 12 val. arba 17 val., didelė tikimybė, kad svečiai tikėsis gauti pagrindinį patiekalą. Jeigu šventės biudžetas yra ribotas, geriausia gimtadienio šventę rengti po pietų – t.y. nuo 13–14 val., tokiu metu galite pasiūlyti užkąsti sumuštinukų, pavaišinti pyragėliais ar ledais.

Patartina kvietime paminėti, jog vaišinsite tik užkandžiais ir/ ar saldumynais. Nusprendę, jog maistą ruošite ne patys, susisiekite su tiekėjais bent prieš 2–3 savaites., kad galėtumėte rezervuoti jų paslaugas. Taip pat apsvarstykite, ar maistas bus patiekiamas tradiciškai susėdus prie stalo, ar siūlysite bufeto/švediško stalo variantą.

Pramogos ir veikla

Iš anksto susidarykite sąrašą dainų, kurių vaikas mielai klausytųsi per savo šventę; susikurkite atskirą aplanką kompiuteryje arba įrašykite naują CD. Jeigu į gimtadienio šventę kviečiate animatorių, išsiaiškinkite, ar jiems reikalinga elektros energija, bei kiek vietos jam reikės. Taip pat iš anksto numatykite vietą, kurioje animatorius žais su vaikais. Jeigu žaidimus organizuosite patys, susidarykite žaidimų sąrašą bei nepamirškite, kad dalyvius reikėtų paskatinti ir apdovanoti už dalyvavimą.

Dekoravimas

Vaikiškai šventei sukurti tikrai nereikia begalės dekoracijų. Pakaks kelių girliandų, kaspinėlių, konfeti, plakatų ar kepurėlių. Ketindami pripūsti helio balionų, susisiekite su tiekėjais ir rezervuokite reikiamo dydžio (priklausomai nuo pripučiamų balionų kiekio) helio dujų balioną. Jei balionus parsivešite jau pripūstus, gimtadienio darbotvarkėje skirkite tam laiko ir, jei reikia, atsakingą asmenį.

Likus porai dienų iki šventės

Likus porai dienų iki šventės neužsikrėskite organizavimo paranoja. Praktiškai viskas jau turėtų būti suplanuota. Tereikia įsitikinti, jog nusipirkote visus reikiamus produktus maisto ir/ ar torto gaminimui. Susiraskite filmavimo kamerą bei fotoaparatą ir patikrinkite, kad turėtumėte papildomų juostelių, elementų, pakraukite skaitmeninių įrenginių baterijas. Taip pat nuspręskite, ką Jūsų šeimos nariai dėvės šventės dieną, ir pasiruoškite drabužius. Papildomai susisiekite su maisto ir/ ar torto tiekėjais jei gaminate ne patys.

Atkreipkite dėmesį, ar gavote visų kviestų svečių atsakymus dėl dalyvavimo šventėje bei susisiekite su tais, kurie neatsakė.

Norėdami palengvinti šventinę dieną, susidarykite sąrašą darbų, kuriuos reikės atlikti tą dieną. Pvz.: paruošti/ atsiimti maistą, iškepti/ atsiimti tortą, pasiimti balionus, papuošti kambarį ir pan.

Šventės dieną

Išaušus šventiniam rytui nesusikoncentruokite ties pasiruošimu šventei. Pabandykite iš pat ryto nudžiuginti vaiką, ramiai papusryčiauti su šeima, aptarti artėjančią šventę bei priminti, kokie darbai kam priskirti šiai dienai. Kiekvienam atlikus savo darbus pasistenkite visi kartu papuošti šventės vietą, paruošti stalą, sudėlioti dekoracijas.

Nepamirškite pasirūpinti augintiniais prieš atvykstant svečiams.

Galiausiai įjunkite muziką, apsirenkite šventinius drabužius. Atvykus svečiams pasitikite juos ir atsipalaidavę mėgaukitės švente!

TAIP PAT SKAITYKITE