Biorythm

Rūkymo vieta pliaže – per metrą nuo vaikų žaidimų aikštelės

Paplūdimyje vaikai nuo mažens pratinami prie tabako dūmų – tokia mintis peršasi stebint, kaip speciali rūkoriams skirta vieta įrengta šalia žaidimų aikštelės.

Paplūdimyje Pirmojoje Melnragėje lauko kavinė įrengė vaikų žaidimo aikštelę. Už kelis litus mažieji poilsiautojai čia gali pramogauti visą dieną.

Tokia paslauga ne pirmus metus mielai besinaudojantys tėvai šiemt buvo šokiruoti. Prie pat žaidimų aikštelės įrengta ir rūkymo vieta – apie tai liudija pastatytas specialus ženklas, šalia stovi suoliukas ir šiukšlinė.

Nors visai šalia žaidžia vaikai, rūkaliai tabako dūmus pučia jiems vos ne į veidą. Tad pramogaujantys mažamečiai tiesiog „maudosi” tirštuose cigarečių dūmuose.

„Sumokėjom pinigus ir vaikas nuėjo žaisti. Nepraėjo ir minutė, kai ant greta aikštelės esančio suoliuko pradėjo rinktis vyrai su buteliai alaus, paauglės ir visi užtraukė dūmą. Tik tada perskaičiau šalia vaikų žaidimų aikštelės esančią iškabą: „Rukimo vieta”. Neturiu žodžių. Tiesiog graudu ir baisu”, – pasipiktinimo situacija neslėpė poilsiautojas.

Į žaidimų aikštelę vaikus atvedę tėvai kraupsta nuo tokio suaugusiųjų elgesio. Šie atšauna, kad įstatymų nepažeidžia ir rūko specialiai tam skirtoje vietoje, kurią įrengė uostamiesčio savivaldybė.

Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto priežiūros poskyrio vyriausioji specialistė Milda Enciutė nustebo, sužinojusi, kad oficialiai paplūdimyje įrengtoje rūkymo vietoje iš tiesų rūkoma.

Pasak specialistės, rūkymui skirtus ženklus buvo prašyta pastatyti kuo arčiau pagrindinių takų į paplūdimį, kad poilsiautojams nereikėtų klaidžioti ir ieškoti.

Tiesiog sutapimas, kad vaikų aikštelė atsidūrė šalia rūkymo vietos, patikino M.Enciutė. Esą, kai buvo statomi ženklai, aikštelės ten nebuvo. Kavinės šeimininkai ją įrengė vėliau.

Savivaldybės atstovė pažadėjo pasirūpinti, kad ženklas dėl rūkymo būtų perkeltas į kitą vietą.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE