Sebamed

Rūkaliai neturėtų pykti

Klaipėdiečiai iki šiol nė nežinojo, kad uostamiestyje jau yra nustatytos net kelios nerūkymo zonos – Skulptūrų parkas, jūros paplūdimiai, Smiltynės miškas ir jūros link vedantys takai. Sužinoję, jog mieste atsirado vietų, kur užsirūkyti jau yra draudžiama, vieni nerūkymo zonas keikė, kiti jomis džiaugėsi.

Alfonsas, bendrijos pirmininkas:

– Aišku, kad mieste reikia nerūkymo zonų. Manau, turėtų būti sudaryta speciali komisija, kuri pereitų miestą, įvertintų, kur susirenka daugiausia žmonių, ir tos vietos būtų paskelbtos nerūkymo zonomis. Visame mieste dūmą traukiantys rūkaliai ne tik kenkia aplinkiniams, bet ir teršia. Dabar, kai sniegas nutirps, pamatysime, kas darosi, – visur bus pilna nuorūkų. Tikrai negirdėjau, jog Klaipėdoje yra paskelbtos vietos, kur draudžiama rūkyti. Girdėjau, jog dūmo pešti negalima autobusų stotelėse, kavinėse, bet kad draudžiama ir Skulptūrų parke bei paplūdimiuose – man naujiena. Labai gerai, jog uždraudė. Bus kur kas smagiau eiti į pliažą. Iki šiol buvo taip, kad nori atsigulti ant smėlio, o pilna nuorūkų. Net šlykštu. Dar būtų labai gerai, jei pradėtų kontroliuoti, kad žmonės į pliažus nebesivestų savo šunų. Tikrai nesmagu, kai maudaisi jūroje, o šalia koks nors šunėkas atlieka gamtinius reikalus.

Sigitas, nekilnojamojo turto brokeris:

– Mano požiūris į nerūkymo zonas yra neigiamas. Niekam jos nereikalingos. Draudimais nieko nepasiekiama, jų ir taip daug yra. Reikia skatinti žmonių sąmoningumą, o ne draudimus kurti. Nemanau, kad nemalonu nerūkančiajam, jei šalia jo kas nors užsirūko. Čia kažkoks ambicijų reikalas. Ar cigarečių dūmai per penkis metrus užuodžiami? Visi tie nerūkančiųjų purkštavimai gimsta iš jų netolerancijos. Tarp nerūkančiųjų ir rūkančiųjų turi būti lygios galimybės, o ne palaikoma tik viena pusė. Sakote, kad savivaldybė uždraudė rūkyti Skulptūrų parke ir paplūdimiuose? Tai ne tik drastiška, bet ir kvaila. Matyt, valdininkai neturi daugiau ką veikti. Geriau jau pastatytų daugiau suoliukų, šiukšliadėžių ar suorganizuotų kokią gražią talką.

Rima, mama:

– Būtų labai smagu, jei Klaipėdoje atsirastų tokių vietų, kur būtų nerūkoma. Pavyzdžiui, parkai. Juk taip smagu būtų juose pasivaikščioti su vaikais, kad jiems nereikėtų kvėpuoti cigarečių dūmais. Tikrai nežinojau, jog Klaipėdoje jau yra nerūkymo zonų. Labai džiaugiuosi tokia naujiena.

Dovilė ir Greta, moksleivės:

– Drausti rūkyti reikėtų beveik visose viešose vietose. Būtinai toks draudimas turėtų galioti autobusų stotelėse ir paplūdimiuose. Pačios nerūkome, todėl tikrai nervina, kai, pavyzdžiui, guli pliaže, karšta, o kažkoks rūkalius greta smardina. Nepatinka ir kai rūko autobusų stotelėse, nes prasmirsta visi drabužiai ir plaukai. Mes – už nerūkymo zonas. Ir nesutinkame, kad jas nustačius bus pažeistos rūkalių teisės. Labai keista, kad jie pripažįsta, jog turi blogą įprotį, o paskui kovoja už kažkokias savo teises. Tikras absurdas.

Vitalija, padavėja:

– Pati nerūkau, todėl neturiu ir nuomonės apie nerūkymo zonų būtinybę. Ar man netrukdo rūkantieji? Gal kartais, kai esu su vaikais. Šiaip esu tolerantiška. Nematau jokių problemų paeiti kelis metrus į šoną, jei greta kas nors užsirūko. Juk rūkaliai dūmo netraukia ant kiekvieno kampo.

Viktoras, vairuotojas:

– Nerūkymo zonų reikia, bet jos turi būti nustatytos protingai. Sutinku, kad būtų draudžiama rūkyti parkuose, miškuose, nes ten žmonės eina pakvėpuoti gaiviu oru. Paplūdimiuose, manau, turėtų būti rūkymo ir nerūkymo zonos, o ne visame pliaže draudžiama rūkyti. Esu matęs ženklus, jog rūkyti negalima autobusų stotelėse, o parūkiusiems gresia baudos. Čia tai jau tikra nesąmonė. Stotelės yra mieste, o ne kokiame nors parke, todėl ir rūkyti jose turi būti leidžiama.

 Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE