Natula

„Rožinė Geiša” skatins nelikti abejingiems krūties vėžiui

„Rožinė Geiša” skatins nelikti abejingiems krūties vėžiui

Apie Rožinio kaspino draugijos organizuojamas iniciatyvias akcijas teko girdėti ne kartą, o kadangi spalis tradiciškai laikomas kovos su krūties vėžiu mėnesiu, tad šiemet Lietuva prisijungs prie tarptautinės lėšų, skirtų šios ligos prevencijai, rinkimo akcijos. Šiemet Suomijoje, Švedijoje, Estijoje, Latvijoje, Čekijoje ir Lietuvoje bus rengiama akcija „Rožinė Geiša”, kurios metu didžiuosiuose prekybos centruose bus kompanijos simbolis – rožinis Sakurų žiedų kaspinas, o visi perkantys kompanijos „Fazer” gaminamą šokoladą „Geisha” prisidės prie šios iniciatyvos. Pernai Suomijoje šiios akcijos metu pavyko surinkti net 17,5 tūkst. eurų, kurie buvo skirti Rožinio kaspino draugijai Suomijoje.

Paklausta apie tai, kokia situacija šiuo metu yra Lietuvoje, Rožinio kaspino draugijos vadovė sakė: „Tikslios statistikos kol kas neturime, tačiau žinome, jog mirtingumas nuo šios ligos žymiai mažėja, tačiau dėl kasdien patiriamų stresų, nesveikos mitybos bei alkoholio ar kontraceptinių tablečių vartojimo susergančiųjų šia liga amžius jaunėja. Krūties vėžiu mūsų šalyje kasmet suserga apie 1300 moterų.”

Pati susidūrusi su šia klastinga liga ir išleidusi apie tai autobiografinę knygą „Vienos krūties istorija”, E. Umbrasaitė sakė: „Nesiruošiame kalbėti pesimistiškai, juolab, kad pasaulyje vyksta daug linksmų renginių, siekiančių atkreipti dėmesį į šią ligą – eitynės vilkint rausvas liemenėles ar avint rausvas šlepetes. Dar yra moterų, manančių, kad ši liga yra gėdinga Dievo bausmė, bet džiugu, jog susirgusiųjų vėžiu sąmoningumas auga ir šios moterys taip pat ryžtasi sugrįžti į visuomenę ir kibti į darbus. Smagu, kai gatvėje pamatai energingą žavią moterį, kurios galvą puošia skarelė. Žinoma, supranti, kad ta skarelė yra chemoterapijos pasekmė. Beje, užsienyje teko matyti moterų, kurios iš viso nedengia galvos, stilingai pasidažo, pasirenka ryškius aksesuarus ir atrodo puikiai”.

Rožinio kaspino draugija kasmet leidžia nemokamai dalijamas knygeles, kuriose pateikiama informacija apie šios ligos diagnozę bei gydymo eigą, be to, šiuo metu režisierius Artūras Žukauskas pagal E. Umbrasaitės autobiografinę knygą „Vienos krūties istorija” stato mononspektaklį, kuris bus parodytas „Lėlės” teatre. Į premjerą organizatoriai planuoja pakvieti 200 moterų.

Po akcijos pristatymo, renginio svečiai buvo pakviesti dalyvauti japoniškoje arbatos gėrimo ceremonijoje. Renginio organizatoriai teigė, jog arbatos gėrimo ceremonija pasirinkta neatsitiktinai, mat ši arbata ne tik harmonizuoja dvasinę būseną, bet ir turi daug gydomųjų savybių.

Pasak ceremonijai vadovavusių arbatos žinovių, kiekvienas arbatos gėrimo ritualas vyksta tylomis, kad būtų galima apvalyti net tik kūną, bet ir sielą. Egzotiškas ritualas leidžia atidžiau pažvelgti į tūkstantmečius menančią kultūrą ir paragauti pagal gilias tradicijas paruoštos arbatos.



TAIP PAT SKAITYKITE