Kovo 27 d., trečiadienį, 13 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) įvyks tarptautinė konferencija „Epilepsijos problematika ir pažangūs jos gydymo sprendimai“. Konferencijos iniciatorė Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė.
„Deja, Lietuvoje iki šiol nėra kompensuojami veiksmingi vaistai, kuriais prekiaujama daugelyje Europos Sąjungos (ES) šalių. Kompensuojamieji vaistai nuo epilepsijos yra seni, moraliai pasenę. Esu įsitikinusi, kad būtina ir siekiu, kad valstybė labiau įsitrauktų į šią problemą, ji turi būti suinteresuota, kad į šalį ateitų nauji, pigūs, veiksmingi vaistai. Todėl ir organizuoju tarptautinę konferenciją, kurioje bus pasidalinta užsienio praktika ir aptartos šios ligos pagrindinės problemos“, – sako R. Šalaševičiūtė.
Konferencijoje bus aptariami pagalbos sergančiųjų epilepsija socialinės politikos, inovatyvių vaistų prieinamumo ir kompensavimo, programų ir kiti klausimai, svarbūs sergantiesiems epilepsija.
Kovo 26 d. minima pasaulinė epilepsijos diena, daugiau nei 120 šalių ji skirta visuomenės švietimui apie epilepsiją. Pasaulyje epilepsija serga 50 milijonų žmonių, Europoje – 6 milijonai, o Lietuvoje apie 24 000 žmonių. Iki šiol epilepsija sergantys žmonės patiria nepriėmimą, nesupratimą šeimoje ir bendruomenėje. Dauguma žmonių bijo bendrauti su sergančiais epilepsija, nes nežino, kaip elgtis ištikus priepuoliui.
Lietuvoje nėra pakankamai išplėtotos psichosocialinės paslaugos, kurios šalia medicininės pagalbos padėtų žmonėms aktyviau įsijungti į bendruomenės gyvenimą, pažinti save, kurti socialinius kontaktus, jungtis į sporto, laisvalaikio veiklas, planuoti profesinį, asmeninį gyvenimą. „Kodėl Lietuvoje susiklostė tokia situacija? Institucijos visada atsakymus atsiunčia šabloniškus: viskas gerai, paslaugos yra prieinamos, vaistais aprūpinama. Be to, jei sergantis epilepsija nedirba, neserga kitomis gretutinėmis ligomis, negauna neįgalumo pašalpos“, – sako R. Šalaševičiūtė.
Norinčius daugiau ir išsamiau sužinoti apie epilepsijos problematiką ir pažangius jos gydymo sprendimus, kviečiame į tarptautinę konferenciją. Taip pat konferenciją bus galima stebėti ir nuotoliniu būdu. Ji tiesiogiai bus transliuojama Seimo interneto puslapyje arba Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“: https://www.youtube.com/watch?v=W0wAffdllPc&ab_channel=AtvirasSeimas