Venoruton spray purškalas kojoms

Retą kraujo ligą bus galima bandyti įveikti Birštone

Reta kraujo liga – hemofilija sergantiems žmonėms taps lengviau gyventi  – Birštone atidarytas šia liga sergančiųjų suaugusiųjų reabilitacijos centras.

Hemofilija, kai sutrinka kraujo krešėjimas, sergama visą gyvenimą. Ja Lietuvoje serga apie 150 vaikų ir suaugusiųjų. Šalyje veikia gydymo centrai-Kaune, Klaipėdoje, ir Vilniuje, tačiau reabilitacijos paslaugų pavyzdžiui po sąnario keitimo operacijos trūko. Mat sergant hemofilija dėl nuolatinio kraujavimo į sąnarius, dažniausiai juos tenka keisti, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

„Anksčiau nieko neturėjome, nei reabilitacijos, nei vaistų. Ir specialistų nebūdavo. Žmonės tiesiog kentėdavo ir dauguma sveikatą praradę dėl vaistų nebuvimo ir reabilitacijos nebuvimo“, – sako sergantis hemofilija   Kęstutis Dovidovas.

„Yra labai svarbu, kad mes kartu suderinam šiuos du gydymo metodus tiek ir vaistais ir reabilitacinį gydymą. Ortopedinė ir traumatologinė pagalba labai pažengė į priekį, faktorių prieinamumas yra žymiai pagerėjęs, jų kokybė ir profilaktinės programos prasidėjo“, – teigia Kauno klinikų Hematologijos skyriaus vadovas dr. Rolandas Gerbutavičius.

„Mes apie penkerius metus mokėmės, mokėmės , rinkom medžiagą, mokėm savo specialistus ir Lietuvoje ir užsienyje, rengėme bendras stovyklas ir pacientų ir jų artimiesiems ir ieškojom to racionalaus varianto kaip padėti, kad jis jaustųsi visaverčiu nariu“, – antrina Birštono „Tulpės“ sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė.

Tulpės sanatorijos reabilitacijos centre su hemofilijos ligoniais dirba kineziterapeutas, slaugytojas, kiti specialistai, taip pat ir psichologas. Suburta gydytojų konsultantų komanda.

„Kartais psichologinės pagalbos daugiau reikia artimiesiems, negu patiems pacientams“, – sako Birštono „Tulpės“ sanatorijos psichologė Brigita Gelumbauskienė.

„Bet kokia procedūra, žmogaus geranoriškumas padeda sveikti, padeda išlikti. Padeda išvengti traumų, nes žmonės sustiprėja fiziškai, dvasiškai ir, manau, operacija nutolsta, sąnarių pakeitimo operacijos nutolinamos“, – sako Birštono „Tulpės“ sanatorijos gydytoja Aušra Mituzaitė.

Reabiliacijos periodą apmoka Valstybinė ligonių kasa.

TAIP PAT SKAITYKITE