Mollers

Rengiama sveikatos sistemos korupcijos prevencijos programa

Sveikatos apsaugos ministerija ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) rengs Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos korupcijos prevencijos programą.

Dėl to sutarė sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, susitikęs su STT direktoriumi Sauliumi Urbanavičiumi.

Ministro teigimu, didžiausi pavojai slypi viešuosiuose pirkimuose – perkant vaistus, medicinos pagalbos priemones, medicinos prietaisus.

„Deja, bet užkulisiniai susitarimai sveikatos priežiūros įstaigose yra tapę kasdienybe, tai išpučia išlaidas, įkainius. Kartais nustebina ir keisti, keliantys abejonių priežiūros institucijų sprendimai, kai vieną dieną gautas neigiamas atsakymas po kelių dienų ar savaičių virsta teigiamu”, – ministerijos pranešime cituojamas V.P.Andriukaitis.

Korupcijos prevencijos programoje ketinama numatyti priemones, kaip užtikrinti viešųjų pirkimų skaidrumą. Taip pat žadama informuoti pacientus, kiek kainuoja jam suteiktos paslaugos ir iš kokių lėšų gydymas finansuotas.

STT direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus tvirtinimu, vienas svarbiausių ginklų kovojant su korupcija yra viešumas.

Jis pabrėžė, kad būtina kovoti ne tik su stambiąja korupcija, bet reikia ne mažiau dėmesio skirti smulkiosios korupcijos apraiškoms. Todėl STT siūlo į programą įtraukti tokias priemones, kurios leistų nustatyti neteisėto medicinos darbuotojų praturtėjimo atvejus, įpareigotų deklaruoti visas darbovietes, kuriose medikas dirba.

TAIP PAT SKAITYKITE