REXSAN

Ragina palaikyti sveikatos apsaugos sistemos reformą

Prieš sekmadienio balsavimą Kongrese JAV vadovas Barackas Obama paragino palaikyti istorinę šalies sveikatos apsaugos sistemos reformą.

Kaip praneša BBC, kreipdamasis į įstatymų leidėjus demokratus B. Obama paragino: „Įgyvendinkime šią idėją iki galo. Nereikia to daryti dėl manęs arba dėl Demokratų partijos – padarykite tai vardan Amerikos tautos”, – pareiškė prezidentas, pripažindamas, kad balsavimas bus nelengvas.

Tuo tarpu Atstovų rūmų daugumos lyderis Steny’is Hoyeris jau pareiškė esąs įsitikinęs, kad per sekmadieninį vyksiantį balsavimą dėl sveikatos apsaugos sistemos reformos įstatymo projekto bus surinkta pakankamai balsų.

Kalbėdamas šią savaitę mitinge Virdžinijoje B. Obama atmetė įstatymo projekto kritiką, išsakytą tiek respublikonų, tiek demokratų.

Kreipdamasis į įstatymų leidėjus ir paprastus piliečius su prašymu palaikyti dokumentą, jis pareiškė, kad „reformos metas atėjo”.

Kad sveikatos apsaugos reformai būtų pritarta, reikia 216 balsų. Tačiau nors demokratai turi daugumą, kol kas neaišku, ar tiek balsų pavyks gauti. Prieš reformą vieningai nusistatę ne tik respublikonai, bet ir dalis demokratų.

B. Obamos sveikatos reformos tikslas yra sudaryti galimybes ateityje gauti sveikatos draudimą 30 mln. iki šiol neapdraustų amerikiečių.

Kovą dėl įstatymo parengimo pavadinęs „nešvaria”, „varginančia” ir „negražia”, B. Obama pareiškė, kad Kongresui pasiūlytas paskutinysis variantas – metus trukusių „sunkių debatų” kulminacija. Pasak B. Obamos, „į galutinį įstatymo projekto variantą įtrauktos geriausios demokratų ir respublikonų idėjos”.

 ELTA

TAIP PAT SKAITYKITE