Mollers

R.Šimašius: darbdavys turėtų išleisti tikrintis sveikatą, bet nebūtinai visai dienai

Darbdavys turėtų išleisti darbuotoją prireikus profilaktiškai tikrintis sveikatą, bet nebūtinai tam reikia skirti visą dieną, sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Sveikatos sistemos plėtros 2010-2015 metų metmenų projektui.

Anksčiau projekte buvo siūloma įteisinti laisvadienį profilaktiniam sveikatos patikrinimui.

Tačiau, anot R.Šimašiaus, galutiniame variante šis siūlymas kiek pakeistas – esą turėtų būti sudarytos sąlygos sveikatai tikrintis, bet nebūtinai tam skirta visa laisva diena. Tai galėtų būti ir, pavyzdžiui, kelios valandos atskiromis dienomis.

„Būtų įpareigoti darbdaviai sudaryti sąlygas profilaktiškai tikrintis sveikatą – ar tai reikštų, kad atskirą dieną žmogų reikia išleisti, tarkime, jeigu tokios aplinkybės yra, ar reikia penkis kartus per metus po valandą išleisti, ar tai reiškia, kad reikia suorganizuoti įstaigoje sveikatos patikrinimą ir paskui kokį kartą dar išleisti kitur”, – po posėdžio kalbėjo ministras.

„Jeigu jūs gyvenate mažame miestelyje, ir atvažiuoja prostatos vėžio programa, ir reikia valandai išeiti, turite teisę reikalauti iš darbdavio, kad jis išleistų, bet tai nereiškia, kad turi išleisti visai dienai”, – žurnalistams sakė R.Šimašius.

Anot jo, „papildoma išeiginė, kurią žmonės prisijungtų prie Joninių ar Kalėdų ar dar ko, tai vargu ar turi ką nors bendro su sveikatos tikrinimu”.

„Apsisprendėme, kad tokia formuluotė laisvos dienos tikrai neturi būti įrašyta, o tai, kad darbdaviai galėtų pasirūpinti, kad darbuotojai profilaktiškai tikrintųsi sveikatą, tai būtų svarbu. Šalia to turi būti sudarytos galimybės darbuotojams profilaktiškai eiti tikrintis sveikatą”, – po posėdžio kalbėjo premjeras Andrius Kubilius.

Pritarus Vyriausybei, Sveikatos sistemos plėtros metmenis dar svarstys Seimas. Anot A.Kubiliaus, Seime bus diskutuojama, kaip realizuoti metmenyse suformuluotus pasiūlymus.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE