Agatas

PSO: finansų krizė gali neigiamai paveikti europiečių gyvenimo trukmę

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja, kad finansų ir ekonominė krizė gali turėti neigiamos įtakos europiečių gyvenimo trukmei. Todėl organizacija įspėja šalis nemažinti išlaidų žmonių sveikatai, praneša agentūra AFP.

2010 metais Europoje gimęs vaikas vidutiniškai turėtų sulaukti 76 metų. Tai yra penkeriais metais daugiau nei 1980-aisiais gimęs europietis, teigiama Londone paskelbtoje PSO ataskaitoje. Ši tendencija, be kita ko, siejama su tam tikrų ligų, ypač – širdies, skaičiaus mažėjimu bei apskritai pagerėjusiomis gyvenimo sąlygomis. Tiesa, anot ekspertų, egzistuoja dideli skirtumai tarp atskirų šalių. Ispanijoje, pavyzdžiui, gyvenimo trukmė yra didžiausia – 82,2 metų. Tuo tarpu Kazachstane ji yra mažiausiai ir siekia tik 68,7 metų.

PSO duomenimis, labai skiriasi ir išlaidos sveikatai atskirose šalyse. Prancūzijoje ir Nyderlanduose, pavyzdžiui, 2010 metais išlaidos sveikatai sudarė po 11,9 proc. BVP, tuo tarpu Turkmėnijoje – tik 2,5 proc.

Visoje Europoje moterų sveikata yra geresnė nei vyrų. Prognozuojama, kad 2010-aisiais gimusios europietės vidutiniškai sulauks 80 metų, o vyrai – tik 72,5 metų. Pagrindinė to priežastis yra skirtingas gyvenimo būdas. Vyrai, pavyzdžiui, rūko dvigubai dažniau nei moterys.

PSO ataskaitoje apibendrinti 53 šalių duomenys. Atitinkamas tyrimas atliekamas kas trejus metus.

 

TAIP PAT SKAITYKITE