Nobel biocare

Prisidengiant kova su smurtu, bandomos įteisinti genderizmo priemonės

Europos Taryba šiuo metu sprendžia „Konvencijos dėl smurto prieš moteris ir šeimyninio smurto prevencijos“ ratifikavimo klausimą. Lietuvos visuomenininkai tuo susirūpino ir skelbia, jog apsauga nuo smurto prieš moteris yra tik priedanga, siekiant įteisinti lyties pasirinkimą ir privilegijas netradicinių lytinių orientacijų atstovams.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs „Lietuvos tėvų forumo narys“ Renaldas Jančiauskas sakė, jog, „priėmus konvenciją, Lietuvoje ilgainiui liks gyventi tik belytė ir beveidė tauta, kurios jaunimas bus skatinamas išbandyti visokiausius tarpusavio bendravimo būdus ir tik tada rinktis“. Ši konvencija, R. Jančiausko manymu, „veda į moralės ir vertybių žlugdymą, o kai tai sužlugdoma, lieka tik instinktai“.

„Lietuva neturėtų įteisinti tokią padėtį kaip likusi Europos Sąjunga, kur yra įteisintos šešios lyties tapatybės, ar Australija, kurioje galima aptikti 21–23 lyties tapatybes“, – sakė R. Jančiauskas.

„Lietuvos tėvų forumas“ ir „Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija“ įteikė Prezidentei kreipimąsi, kuriame kritikuojama Europos Tarybos „Konvencija dėl smurto prieš moteris ir šeimyninio smurto prevencijos“. Organizacijos kreipėsi į beveik 2 tūkst. bendrojo lavinimo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 903 nevyriausybines organizacijas ir paragino susipažinti su šia konvencija bei įvertinti jos grėsmę šeimai. Dalis mokyklų ir organizacijų jau išreiškė pritarimą.

Lytis nulemta prigimties – ne socialiai priskiriamų vaidmenų

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Santuokos ir šeimos studijų centro vyriausioji mokslo darbuotoja prof. Birutė Obelenienė tikino, jog konvencija grasina lyties formuluotės ir lyties apibrėžimo pakitimais: „Iki šiol niekam nebuvo kilęs klausimas, kas yra vyras, o kas yra moteris, kokie vaidmenys turėtų būti priskiriami šioms lytims. Tai nusprendžia pati visuomenė.“

Evgenios Levin nuotrauka

Jos teigimu, konvencijoje siūloma sutapatinti lytį su vaidmenimis ir paneigti žmogaus, kaip kūniško ir lytiško asmens, prigimtį. Konvencija, B. Obelenienės supratimu, siūlo žmogui priskirti tik dalį lyties sampratos: „Negimusi moterimi, ja ir netapsi. Konvencija tai atmeta ir pasiūlo manipuliacijas žmogaus kūno samprata ir formomis“, – pasakojo B. Obelenė.

„Nėra jokiais empiriniais moksliniais tyrimais pagrįsta, kad lytį būtų galima apibūdinti tik kaip „socialiai susiformavusius vaidmenis“, – teigė ji ir pridūrė, kad siaura socialinių mokslų krypties lyčių studijų sritis yra nepajėgi apibūdinti žmogaus lyties, tuo labiau – primesti tokią sampratą politikai ir teisėtvarkai.

Ji kritikuoja šiuolaikinių genderizmo ideologų siūlymus, sako, jog lyties ir vaidmenų tapatumas bei laisvė juos pasirinkti, atmetant prigimtinę biologinę žmogaus lyties sampratą, nenuves prie smurto nykimo, mat pagrindinė smurto priežastis yra būtent lytinio identiteto trūkumas.

A. Atas: tai siūloma toli gražu ne kovai su smurtu

Asociacijos „Lietuvos tėvų forumas“ narys, psichologas praktikas Andrius Atas tikino, kad „nepagrįstai tikinama, jog smurto problemai išspręsti pakanka atskirti smurtą patiriantį asmenį nuo smurtą naudojančio asmens, pastarajam pritaikant baudžiamąjį persekiojimą. Įstatymai susiaurintai orientuojami tik į išorinio reiškinio simptomo šalinimą, ignoruojant plačias valstybės galimybes vykdyti smurto visuomenėje prevenciją, šalinant smurto priežastis“.

Jo nuomone, „tai sukurtų prielaidas Lietuvos kultūrinę tradiciją laikyti nuolatiniu grėsmės moterims šaltiniu. Konvencija gali tapti patogiu įrankiu siekiantiesiems naikinti tautos vertybinį pamatą, moralines nuostatas, dvasinį paveldą“.

TAIP PAT SKAITYKITE