Sebamed

Prezidentė ragina padėti vėžiu segantiems žmonėms

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį paragino padėti vėžiu sergantiems žmonėms.

Prisijungdama prie labdaringos kovai su vėžiu skirtos „Gerumo dienos” akcijos, šalies vadovė aplankė Santariškių onkohematologijos skyriuje gydomus vaikus.

Anot prezidentės spaudos tarnybos, ligoninės vaikų žaidimų kambariui prezidentė padovanojo stalo žaidimų ir įvairių knygelių, įsigijo pačių vaikų pagamintų darbelių, susipažino su onkologinių ligonių gydymo sąlygomis.

Prezidentė pabrėžė, kad kasmet Lietuvoje vėžiu suserga per 16 tūkst. žmonių, todėl nuo netikėtos ligos nėra apsaugotas niekas.

„Padėti likimo išbandymus patiriantiems tautiečiams – visų mūsų pareiga”, – sakė prezidentė.

Anot D.Grybauskaitės, šiuolaikinė medicina gali padaryti stebuklus – vėžiui gydyti yra ir vaistų, ir medicininės įrangos, tačiau tai dar labai brangiai kainuoja. Todėl, pasak prezidentės, mūsų dosnumas gali padėti išgelbėti gyvybes.

„Jeigu pasidalysime vieni su kitais tuo, ką turime, vėžiu sergantys žmonės laiku sulauks reikiamos pagalbos ir stebuklas įvyks. Kiekvienas iš mūsų galime išgelbėti gyvybę ar padovanoti ilgesnį gyvenimą kaimynui, kaimyno vaikui, ypač vaikui, ir tai yra svarbiausia, turbūt didžiausia dovana, kokią žmogus gali padovanoti kitam”, – pranešime spaudai cituojama Lietuvos prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, tai, kad per kelias valandas per labdaringas akcijas net sunkmečiu paaukojami keli milijonai litų, rodo, jog esame dosni, vieninga ir artimo nelaimei neabejinga tauta.

 Bernardinai

TAIP PAT SKAITYKITE