Sebamed

Prezervatyvai lietuviams tapo per brangūs?

Dėl pasaulyje išaugusios prezervatyvų paklausos šie ėmė brangti, tačiau Lietuvos prekeiviams brangimas atsiliepė neigiamai – šių apsaugos priemonių paklausa gerokai sumenko, o pardavimai krito daugiau nei 30 proc.

Prezervatyvų gamintojai jau kurį laiką trina rankomis teigdami, jog finansų krizė jų verslui atnešė daugiau pelno nei tikėtasi.

Per pastaruosius dvejus metus šių apsaugos priemonių paklausa JAV išaugo apie 10–15 proc., o kai kuriose Vakarų Europos šalyse net iki 20 proc.

Tokie pokyčiai motyvuojami tuo, kad nepalankiu ekonominiu laikotarpiu vis daugiau žmonių siekia išvengti šeimos pagausėjimo.

Kiti sekso ekspertai šmaikštauja, jog, sumažėjus darbo krūviui, intymiems santykiams lieka daugiau laiko, o tam reikia ir apsaugos priemonių.

Tačiau Lietuvos prekybos centruose prezervatyvų jau kurį laiką nuperkama vis mažiau. Centrų atstovai patikino, kad per pastaruosius metus jų pardavimai sumenko apie 30–35 proc.

Dėl to daugelis prezervatyvus pardavinėjančių prekeivių stengiasi ne tik nedidinti jų kainų, bet ir taikyti įvairias nuolaidas. Vis dažniau parduotuvėse pasitaiko akcijų, kai perkantiems vieną pakelį prezervatyvų antras duodamas dykai. Taip pat dažnai kartu su prezervatyvais dovanojami ir lubrikantai.

Šiuo metu už vieną pakelį kokybiškų prezervatyvų tenka pakloti 7–9 litus. Prieš keletą metų jų kainos tesiekė 4–6 Lt.

Vienos uostamiestyje įsikūrusios sekso prekių parduotuvės pardavėja Anastasija teigė pastebėjusi, kad šiuo metu klientai vis rečiau perka kur kas brangiau kainuojančius, neįprastų formų, spalvų bei kvapų prezervatyvus.

Tačiau pastaruoju metu, anot jos, krenta ne tik prezervatyvų, bet ir kitų sekso reikmenų pardavimai.

Viliamasi, kad artėjanti Valentino diena sujudins jų verslą, nes būtent prieš šią šventę įvairių reikmenų poreikis išauga kelissyk.

Prezervatyvai internetu, žema kaina.

TAIP PAT SKAITYKITE