Mollers

Prasidėjo teismas dėl kūdikio mirties Kauno klinikinėje ligoninėje

Kauno apylinkės teismas pradėjo aiškintis, ar kalta Kauno klinikinės ligoninės slaugytoja dėl pernai šioje gydymo įstaigoje mirusio 11 mėnesių kūdikio.

Byloje, kurioje kaltinimai dėl kūdikio mirties pareikšti ligoninės slaugytojai Valdarezai Beleškienei, apklausti jos bendradarbiai.

„Liudininkų apklausėme labai mažai, nes apklausos labai išsamios ir plačios. Laukia labai sunkus ir ilgas darbas“, – sako kaltinamosios advokatas Justas Jankauskas.

„Man labai keista, kad nė vienas iš liudijančių medikų, dirbančių Kauno klinikinėje ligoninėje, staiga nebepamena, dėl ko gaivino mano vaikelį, kokie vaistai buvo naudojami. Manau, teismas tars savo žodį“, – tikisi nukentėjusysis Egidijus Drėzas.

Pasak prokurorės, neatmetama, kad procesas bus ilgas, o jei paaiškės naujų faktų, bus ir daugiau įtariamųjų.

„Jei bylos nagrinėjimo metu bus nustatyta, kad kokią nors nusikalstamą veiką padarė dar vienas asmuo arba nebūtinai nustatyti įtariamieji, teismas apie tai praneš prokurorui, kuris spręs, ar pradėti tyrimą ir patraukti asmenis įtariamaisiais“, – komentuoja prokurorė Auksė Lipkevičienė.

Kauno klinikinėje ligoninėje 11 mėnesių kūdikis mirė pernai balandį. Prokurorams patvirtinus versiją, kad berniukas netikėtai mirė nuo suleistos didelės kalio dozės, 15 parų buvo sulaikyta Kauno klinikinės ligoninės slaugytoja V. Beleškienė.

Už tokį nusikaltimą baudžiama iki 8 metų nelaisvės.

Vaiko tėvai iš ligoninės žada reikalauti 3,5 mln. litų neturtinei žalai atlyginti. Ši civilinė byla bus nagrinėjama atskirai.

Loreta Mačiulienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

TAIP PAT SKAITYKITE