Mollers

Prasideda mokinių vasaros atostogos: ką svarbu žinoti apie ligos išmoką nesergančio vaiko priežiūrai?

Kitą savaitę prasideda pradinių klasių mokinių vasaros atostogos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad atostogų metu, kaip įprasta, pradinių klasių mokinių ugdymas vykdomas nebus, todėl vienam iš tėvų nereikės padėti vaikui mokytis nuotoliniu būdu.  Per atostogas nesergančių vaikų priežiūrai nedarbingumo pažymėjimai nėra išduodami ir ligos išmokos nemokamos.

Prasidėjus mokinių vasaros atostogoms, pradinuką prižiūrėjęs ir mokytis nuotoliniu būdu padėjęs tėtis arba mama sugrįš į darbą, dėl nedarbingumo pažymėjimo nutraukimo į šeimos gydytoją kreiptis nereikia. „Sodra“ tėvams, sugrįžusiems į darbą, ligos išmokų nemokės, ligos išmoką skirs tik už laikotarpį iki birželio 16 d. (imtinai), kai tėtis arba mama negavo darbo užmokesčio.

Darželinukų, kurie nelanko ugdymo įstaigos ir lieka namuose, tėvams ligos išmokos už nesergančio vaiko priežiūrą bus mokamos iki karantino pabaigos.

Primename, kad, kai karantino metu atsiranda būtinybė prižiūrėti darželinuką, priešmokyklinuką, pradinuką ar pagal bendrojo arba specialiojo ugdymo programą besimokantį vaiką su negalia, dirbantiems tėvams, globėjams, seneliams gali būti mokamos ligos išmokos.

Ligos išmoka už nesergančio vaiko priežiūrą siekia 65,94 proc. nuo darbo užmokesčio „ant popieriaus“. Teisę į ligos išmoką turi dirbantys asmenys, kurie sukaupę yra bent 3 mėnesius socialinio draudimo stažą per paskutinius 12 mėnesių arba bent 6 mėnesių socialinio draudimo stažą per paskutinius 24 mėnesius.

Šiuo metu galiojantį nedarbingumo pažymėjimą nesergančio vaiko priežiūrai turi apie 2600 asmenų.

 

TAIP PAT SKAITYKITE