Biorythm

Prancūzijos ligoninė atidarys barą: „pacientai turi teisę pasilinksminti“

Ligoninė nėra ta vieta, kur dažniausiai ieškoma vyno barų, tačiau vienoje Prancūzijos ligoninėje nutarta leisti svaigintis alkoholiu su medicinos darbuotojų priežiūra, rašo independent.co.uk. Baras bus skirtas nepagydomomis lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims, besigydantiems ligoninėje, ir jų šeimoms.

Neįprasta įstaiga bus atidaryta Klermono-Ferano universiteto ligoninės paliatyviosios priežiūros centre, kuriame rūpinamasi lėtinėmis ir mirtinomis ligomis sergančiais žmonėmis. Rugsėjį atsidarysiančio ligoninės baro asortimente – vynai, šampanas ir viskiai, rašoma incependent.co.uk.

Centro vadovė dr. Virginie Guastella sako, kad tokiu būdu ji gina pacientų teisę pasilinksminti ir tikisi, kad ši idėja bus įgyvendinta ir kitose ligoninėse pacientų ir jų šeimų gyvenimui praskaidrinti.

„Paliatyviosios priežiūros įstaigose ligoniai gali praleisti keletą savaičių ar mėnesių. Kadangi iki paskutiniosios minutės gyvenimas yra toks brangus ir tikras, nusprendėme, kad pacientai turi iš jo gauti kiek įmanoma daugiau, mėgautis įvairiais gyvenimo malonumais“, – kalba V. Guastella.

Pripažindama tai, kaip prancūzams svarbus gyvenimo malonumas yra maistas ir gėrimai, įstaigos vadovė nusprendė, kad gyvenimo malonumai neturi būti atimami ir draudžiami, ypač kaip gyvenimas artėja į pabaigą.

Ligoninės personalas bus specialiai apmokomas, kaip tenkinti pacientų poreikius prie baro. Tikimasi, kad mirtinomis ligomis sergantiems pacientams tai bus linksmesnė vieta, kurioje bus galima atsipalaidavus dalintis džiugiomis gyvenimo akimirkomis su artimaisiais.

TAIP PAT SKAITYKITE