Mollers

Praėjusią savaitę vyko mokymai apie bitynų valstybinę veterinarinę kontrolę

Praėjusią savaitę Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro filialo Žemdirbystės instituto salėje ir bityne (Instituto al. 1, Akademijos mstl., Dotnuvos sen., Kėdainių rajone) vyko mokymai  „Bitynų valstybinė veterinarinė kontrolė“, kuriuos organizavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, Lietuvos bitininkų sąjunga ir  Žemdirbystės institutas.

Mokymų metu susirinkusieji buvo supažindinti su bičių populiacijos išlaikymo metodais bei veislininkyste, bičių motinų auginimu, bičių produktų biocheminių savybių tyrimais, bičių užkrečiamųjų ligų kontrole, tyrimais ir šių ligų gydymo metodais.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Sirutkaitytė apžvelgė bičių ligų kontrolę Europos Sąjungoje, o vyriausieji veterinarijos gydytojai Antanas Paliutis ir Sigitas Siriukaitis papasakojo apie Tyrimo dėl bičių šeimų nykimo atlikimo Lietuvoje nuo 2012 m. sausio 1 d. iki 2013 birželio 30 d. programos trečiojo etapo įgyvendinimą, taip pat priminė apie programos Dėl bičių ir medaus mėginių tyrimo pagal paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2011–2013 metų programos vykdymą ir tikslus.

„ Žemdirbystės instituto bityne vyko praktinės užduotys, kurių metu buvo apžiūrimos bičių šeimos, imami mėginiai dėl bičių užkrečiamųjų ligų. Dalyviai mokėsi tinkamai atrinkti bičių mėginius ir pristatyti juos į laboratoriją. Mokymų metu specialistai gilino įgūdžius, kaip atpažinti bičių užkrečiamųjų ligų klinikinius požymius bei diferencijuoti ligas. Vyko diskusijos veterinarinių vaistų naudojimo bitininkystėje ir kitais klausimais, dalyviai pasidalino patirtimi apie bičių ligų kontrolės priemones ir rezultatus, aptarė šios kontrolės vykdymo problemas“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Sirutkaitytė.

Žiniomis apie bičių užkrečiamųjų ligų bakteriologinius, parazitologinius ir molekulinius tyrimus pasidalino Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai dr. Asta Pereckienė ir Mindaugas Morkūnas. Praktinių užduočių metu dr. Jonas Balžekas ir Diana Ramašauskienė pasidalino sėkmingo bitininkavimo patirtimi, rodė kaip reikia paimti mėginius bičių užkrečiamosioms ligoms tirti, bei supažindino su bičių motinų auginimo technologijomis.

Mokymuose pranešimą apie neonikotinoidų poveikį bitėms skaitė Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas, habilituotas mokslų daktaras, profesorius Algirdas Skirkevičius. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro, Žemdirbystės instituto dr. Jonas Balžekas, dr. Violeta Čeksterytė ir jaunesnioji mokslo darbuotoja Diana Tamašauskienė supažindino su bitininkystės sektoriaus veikla, bičių produktų biocheminių savybių tyrimais, medaus ir bičių duonos panaudojimo galimybių žmonių sveikatingumui gerinti tyrimais ir bičių veislininkyste, įvairių preparatų varozei gydyti efektyvumo tyrimais.

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE