Sebamed

Praėjusį savaitgalį Kaunas buvo tapęs sveikatos sostine

Visą savaitgalį Kaune, Žalgirio arenoje šurmuliavusi paroda „Sveikatos dienos – 2013″ – vienintelė Lietuvoje ir Baltijos šalyse sveikatingumo ir medicinos paroda, skirta visuomenei. Parodos atidarymo šventėje dalyvavo LR Seimo, Vyriausybės, Kauno miesto valdžios atstovai, žinomi Lietuvos gydytojai ir kt.

„Lietuvos Respublikos Seimas 2013-uosius paskelbė Sveikatingumo metais. Vyriausybė yra pasiryžusi nuosekliai įgyvendinti visas numatytas visuomenės sveikatos stiprinimo priemones, siekti kuo aukščiausio visų žmonių sveikatos lygio ir geresnės gyvenimo kokybės. Kas gali padėti išsaugoti sveikatą ir ją stiprinti? Sveikas gyvenimo būdas, kokybiška, saugi ir visiems vienodai prieinama sveikatos priežiūra bei susirgimų prevencija, – sveikindama parodos svečius teigė sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė. – Sveikatos stiprinimas vykdomas ne tik per konkrečią valstybės ir savivaldos institucijų bei visuomeninių organizacijų veiklą.
Sveikos gyvensenos kultūrą žmonės formuoja savo kasdienio gyvenimo aplinkoje, kurioje jie auga, mokosi, žaidžia, dirba“. Pasak viceministrės, žmogaus sveikatą lemia daugybė ekonominių, socialinių, kultūrinių veiksnių. Šiuolaikiniame pasaulyje jau nepakanka tik žinių apie sveikatą, neužtenka tik mokyti visuomenę sveikai gyventi. Būtina sudaryti sąlygas, kad žmogus galėtų sveikai maitintis, būtų fiziškai aktyvus, vengtų žalingų įpročių, matytų sveiko gyvenimo pavyzdį. Būtina ugdyti reikšmingiausius sveikos gyvensenos kultūros bruožus – neabejingumą ir atsakomybę.
Parodos „Sveikatos dienos“ metu įvairias sveikatingumo, gydymo ir reabilitacijos, natūralios medicinos naujoves pristatė 110 įmonių. Kasdien vyko nemokami seminarai bei renginiai. Paskaitas skaitė visuomenės sveikatos biurų atstovai. Parodos lankytojai turėjo galimybę patys išbandyti įvairias sveikatinimo ir gydomosios medicinos paslaugas, atlikti įvairius sveikatos testus. Apsilankę Nacionalinio kraujo centro palapinėje, parodos svečiai galėjo tapti kraujo donorais. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro stendo lankytojai Parodos lankytojų prie centro stendo laukė ne tik specialistų konsultacijos, filmų užkrečiamųjų ligų temomis peržiūros, įvairi šviečiamoji medžiaga, bet ir nuotaikinga viktorina „Ką žinau apie užkečiamąsias ligas“. Ypatingas dėmesys konsultacijų metu skirtas imunoprofilaktikos klausimams, nes balandžio mėnesio pabaigoje visoje Europoje minima Imunizacijos savaitė.

SAM Ryšių su visuomene skyrius

TAIP PAT SKAITYKITE