Gudručio vaistinė

Po pirmųjų šalčių kovojama dėl trijų vilniečių gyvybės

Po pirmųjų šalčių kovojama dėl trijų vilniečių gyvybės

Smarkiai spustelėjusiam šalčiui buvo pasiruošę ne visi vilniečiai. Gelbėti šąlančių miestiečių greitosios pagalbos ekipažai savaitgalį skubėjo ne vieną kartą. Apie parkritusius ant žemės žmones medikams pranešdavo praeiviai.

Labiausiai nuo šalčio nukentėjo trys 50-60 m. amžiaus vyrai, aptikti Naujojoje Vilnioje, Žirmūnuose ir Grigiškėse.

„Jau buvo ir be sąmonės. Nustatytas bendras kūno atšalimas. Buvo išgėrę, parkrito, nesugebėjo pasikelti ir užmigo. Apsiavę lengvais medžiaginiais sportiniais bateliais. Jei išgyvens, laukia galūnių amputacija ir invalidumas”, – pasakojo Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja medicinai Vanda Pumputienė.

Vis dėlto ji pasidžiaugė, kad šalčio aukų antplūdžio išvengta. „Žmonės seka oro prognozes, galvoja, saugosi”, – sakė V.Pumputienė.

Tačiau ne visada pasiseka net apdairiesiems. Savaitgalį greitosios pagalbos gydytojai padėjo bent penkiems paslydusiems ir kaulų lūžių patyrusiems pacientams.

„Tai dažniausiai kojų arba rankų lūžiai. Pacientų amžius įvairus: yra ir 30-ies, ir 70-ies metų”, – kalbėjo gydytoja.

Pirmieji smarkesni šalčiai iš nešildomų patalpų ir gatvių išvaikė ir benamius. Prieglobsčio jie suskato ieškoti Vilniaus miesto nakvynės namuose. Naktį į antradienį ten praleido netgi daugiau žmonių nei yra lovų.

„Priimame visus, nieko neišvejame. Jei trūksta gultų, tiesiame čiužinius”, – užtikrino Vilniaus miesto nakvynės namų direktoriaus pavaduotoja Audronė Luneckienė.

Sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis Lietuvą pasieks dar didesni šalčiai.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE