Ne kartą buvo tvirtinta, jog skausmingų patirčių ir nemalonių išgyvenimų greičiau galima atsikratyti miegant. Tačiau daugiau nei 100 savanorių tyrimas, kurio ėmėsi Masačūsetso universiteto ekspertai, įrodė priešingai: miegas ne tik gerina atmintį, bet ir intensyvina emocines reakcijas.
Tyrimo metu buvo tiriamas savanorių atsakas į įvairius nemalonius emocinius dirgiklius. Vienose eksperimento dalyviams rodytose nuotraukose buvo užfiksuoti tragiški įvykiai. Jas buvo paprašyti įvertinti. Testas buvo pakartotas po 12 valandų. Per tą laiką pusė savanorių miegojo, o kiti – ne, rašo „ABC News“.
Paaiškėjo, jog 12 valandų nemiegoję eksperimento dalyviai antrojo tyrimo etapo metu į nemalonius dirgiklius reagavo silpniau, jų atminties buvo pablogėjusi. Mokslininkai padarė išvadą: miegas nepadeda atsikratyti streso, o priešingai – padeda ilgiau išlaikyti negatyvias emocijas. Taip nutinka dėl miegančių smegenų darbo subtilybių.
Anot specialistų, dėl patirto didelio streso žmonės dažnai skundžiasi negalį užmigti. Gali būti, jog tokia būsena – normali biologinė organizmo reakcija. Tačiau tai visiškai nesusiję su nemiga, tapusia neatsiejama nuolat nemalonius išgyvenimus patiriančio asmens gyvenimo palydove.