Mollers

Plečiasi iniciatyva už gyvybę „Vienas iš mūsų“

Olandija tapo septintąją valstybe, kurioje buvo surinktas pakankamas kiekis parašų, kad perliptų pirmąjį barjerą siekiant pateikti Europos Sąjungos institucijoms pasiūlymą dėl žmogaus embriono teisių ir apsaugos.

Paskutinysis Europos Sąjungos traktatas, pasirašytas Lisabonoje, numato galimybę milijonui ES piliečių iš mažiausiai septynių valstybių pateikti prašymą dėl juridinio akto kokiu nors klausimu. Tada Europos Sąjungos institucijos privaloma tvarka turi nagrinėti joms pateiktą klausimą. Tad įvairūs judėjimai ir organizacijos, remiant Bažnyčioms, pasinaudojo šia galimybe ir pradėjo rinkti parašus dėl žmogaus embriono teisių įtvirtinimo, remiantis prielaida, kad Europa nėra vien ekonominė sąjunga, tačiau vertybių ir teisių sąjunga. O vertybinis klausimas yra toks – ar savo negimusių vaikų naikinimas, naudojimas moksliniams tyrimams atitinka žmogaus orumą, apie kurį kalbėjo ES tėvai steigėjai, kurį ES nori ginti visame pasaulyje?

Galiausiai tai yra klausimas – ar pripažinsime vaiką žmogiška būtybe ir ginsime nuo tada, kai jis pirmą kartą mums nusišypsos, ar nuo jo prasidėjimo momento?

Šis klausimas yra skirtas ne vien krikščionims, bet ir visiems neabejingiems, bet kokių filosofinių ir politinių įsitikinimų piliečiams. Tai išreiškia ir kompanijos už žmogaus embriono apsaugą pavadinimas – „Vienas iš mūsų“. Parašų rinkimo kampanija vyks iki rudens.

TAIP PAT SKAITYKITE