REXSAN

Pirmą kartą profesionalaus šokio spektaklyje vaikai šoka vaikams

Kaip suprasti vaiko emocinį pasaulį ir padėti jam atrasti pastarojo išraiškos priemones? Derindama spalvas, šokį, muziką ir darbo su vaikais metodikas, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogė Giedrė Zaščižinskaitė pastatė šokio spektaklį vaikams, kuriame šoka 1–4 klasių mažieji čiurlioniukai.

„Matau, kaip vaikams patinka spalvos, – sako spektaklio choreografė Giedrė Zaščižinskaitė, – į kiekvieną iš jų vaikai reaguoja kitaip, be to, jų reakcija visiškai kitokia negu suaugusiųjų. Spalvos yra puiki priemonė išreikšti emocijoms, ypač toms, kurias sunkiau įvardyti. Spalvinių metodikų naudojimas gali padėti mažiems vaikams, kuriems sudėtinga emocijas išreikšti žodžiais. Tačiau svarbu su spalvomis juos supažindinti pamažu ir teisingai.“

Spektaklis „Spalvos“ – tai ir laisvalaikio praleidimo būdas, ir pedagoginė priemonė, padėsianti vaikams pažinti pasaulį.Spektaklio metu vaikai susipažįsta su spalvomis. Kelionę jie pradeda būdami visiškai balti, o vėliau įsitraukia į kūrybišką žaidimą ir pamažu atranda užburiantį spalvų pasaulį. Scenoje su jais bendrauja ir atradimų link lydi šokėjas Donatas Bakėjus.

„Padėsime mažiesiems žiūrovams atidaryti fantazijos duris, – apie spektaklį pasakoja Donatas Bakėjus, – pro kurias įžengę jie pamatys ropojančias varles, iš dangaus krentančius didelius lašus, pagalves, kurios didesnės už jų pačių lovas“.

Pasak šokėjo, jo personažo funkcija – parodyti spalvų charakterius, kurti asociacijas. Dirbti su vaikais, pasak Donato Bakėjaus – vienas malonumas: „Svarbiausias dalykas, kurio neužmirštu matydamas vaikus, yra paprastumas ir nuoširdumas“, – sako šokėjas. – Šis spektaklis vaikams – puiki patirtis, jie labai nuoširdžiai stengiasi ir noriai lipa į sceną.“

Spektaklio metu skamba W. A. Mozarto, J. S. Bacho, C. Debussy, A. Chachaturiano, A. Vivaldi muzika.

Spektaklis skirtas vaikams nuo 3 metų. Tėvai ir pedagogai susipažins su spalvų naudojimo metodikomis ugdant vaikus.

Šokio spektaklis „Spalvos“ 2013 m. birželio 1 d. 16 val. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre, T. Kosčiuškos g. 11, Vilnius.

Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla – gilias tradicijas turinti ugdymo įstaiga, skirta itin gabiems menui vaikams. Remiantis Europos klasikinio meno ugdymo principais, mokykloje rengiami būsimi muzikos, dailės ir baleto profesionalai, mokiniams suteikiamas bendrasis išsilavinimas, atitinkantis LR Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintas bendrojo ugdymo programas.

TAIP PAT SKAITYKITE