Mollers

Pilvo skausmai gali pranešti apie sunkesnius sveikatos sutrikimus

Netikėtai pajutę pilvo skausmus, dažniausiai juos paaiškiname laikinu virškinimo sutrikimu. Tačiau priepuoliniai dešinės pilvo pusės skausmai gali pranešti apie sunkesnes ligas. Viena iš jų – Krono liga.

Liga neaplenkia ir vaikų

Žarnyno ligas dažniausiai sukelia alergija aplinkai, pernelyg aktyvus gyvenimo būdas, subalansuotą mitybą pakeičiantis greitas maistas, prisotintas konservantų, ir kiti sveikatai žalingi įpročiai. Jei taip ir toliau nekreipsime dėmesio į žalingus aplinkos veiksnius, netrukus galime išgirsti apie mums diagnozuotą Krono ligą. Deja, prognozuojama, kad šia liga sergančių žmonių artimiausiu metu Lietuvoje, kaip ir kitose išsivysčiusio pasaulio šalyse, daugės.

Didelis nuovargis, emocinis stresas, infekcinės ligos, nesubalansuotos dietos, antibiotikų vartojimas – ne tik suaugusių, bet ir vaikų palydovai. Krono liga vidutiniškai nustatoma 11,8 metų vaikams. Progresuojančios uždegiminės žarnyno ligos kelia nerimą medikams. Šie susirgimai jaunus žmones gali paversti neįgaliais.

Ligoniai patiria psichologinį diskomfortą

Dažniausiai Krono liga prasideda iš lėto. Uždegimas gali atsirasti bet kurioje žarnyno vietoje. Sergančiųjų šia liga organizmas nebeatpažįsta savo paties bakterijų ir ima save žaloti. Pilvo skausmas, pykinimas, viduriavimas, svorio mažėjimas – vieni iš Krono ligos simptomų. Jų pašalinimas gali trukti ne vieną mėnesį. Daugeliui sergančiųjų skiriami vaistai, subalansuota mityba, nuolatinis stebėjimas. Kartais prireikia ir chirurginio gydymo.

Medikai neslepia, jog ligonis patiria didelį psichologinį nepatogumą, tad labai svarbu jam užtikrinti bent jau komfortišką aplinką. Tvarkinga palata, būtinas inventorius padeda ligoniams sveikti, mažina įtampą, sklaido slegiančią ligoninės atmosferą.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE