Mollers

Peršalimas vilniečius palaužia kasmet panašiu metu

Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, sergamumo ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) augimas 39 metų savaitę Vilniuje stabilizavosi ir siekia 77 atv./10 tūkst. gyventojų. Iki praėjusios savaitės sergamumas ŪVKTI kas savaitę išaugdavo trečdaliu. 36-ąją metų savaitę sergamumo rodiklis siekė 31 atv./10 tūkst. gyventojų, 37-ąją savaitę – jau 57 atv./10 tūkst. gyventojų, 38-ąją savaitę išaugo iki 74 atv./10 tūkst. gyventojų.

Didžiąją dalį sergančiųjų, kaip ir ankstesnę savaitę, sudaro vaikai – 73 proc. Gripo atvejų kol kas neužregistruota.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, sergamumas ŪVKTI kiekvienais metais paprastai padidėja panašiu metu ir pasiekia panašius rodiklius. Lyginant su tuo pačiu 2012 m. laikotarpiu matyti, kad šiųmetinis vilniečių sergamumas nuo pernykščio skiriasi nežymiai.

Gripo sezonas jau čia pat

Gripo sezono pradžia laikoma 40-ta metų savaitė, t.y. ši savaitė. Jis tęsiasi iki 20-tos kitų metų savaitės (t.y iki gegužės vidurio). Per šį laikotarpį užregistruojama vis daugiau sergančių ŪVKTI ir gripu. Kai sergamumo rodikliai pasiekia 100 atv./10 tūkst. gyventojų ir iš jų 30 proc. sudaro gripo atvejai, visuomenės sveikatos centrai apskrityse siūlo savivaldybėms skelbti gripo epidemiją. Kartais epidemija skelbiama, kai gripo atvejai nesiekia 30 proc., tačiau kitos svarbios priežastys lemia tokį sprendimą – paprastai tai būna staigus vaikų sergamumo padidėjimas ar kiti epidemiologiškai svarbūs rodikliai. Gripo epidemijos metu rekomenduojama vengti masinių susibūrimo vietų, stiprinti asmens higieną, taikomos kitos priemonės, kuriomis siekiama sumažinti gripo viruso plitimą visuomenėje.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai atkreipia dėmesį, kad nors ŪVKTI persergama nesunkiai – paprastai nekyla  komplikacijų, visgi jų gydymui reikėtų skirti tinkamą dėmesį. Į slogą, nežymų karščiavimą ar kosulį nereikėtų numoti ranka, kadangi šiuos požymius nesunku supainioti su gripo simptomais, kurie ligos pradžioje gali būti labai panašūs. Tokiu atveju nesigydydami ir vaikščiodami į darbą mes ne tik toliau platinsime virusus, bet ir kelsime grėsmę savo sveikatai. Negydoma sloga ar kosulys gali „peraugti“ į lėtines ligas (sinusitą, bronchų, plaučių ligas).

Visuomenės sveikatos specialistų patarimai artėjant gripo sezonui – gydyti net ir menkiausią slogą, stiprinti imunitetą, skiepytis nuo gripo ir skirti pakankamai dėmesio kitoms gripo profilaktikos priemonėms (daugiau būti gryname ore, dažnai vėdinti patalpas, valyti jas drėgnu būdu, dažnai plauti rankas su muilu).

Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus
Vyr. specialistė Simona Pyragytė
Tel. (8 5) 261 0841
El. p. simona.pyragyte@vilniausvsc.sam.lt

Kontaktai žiniasklaidai
Komunikacijų poskyrio vyr. specialistė
Lina Grinytė-Jauniškienė
Tel. (8 5) 264 9651
Mob. tel. 8 659 56255
El. p.
lina.grinyte@vilniausvsc.sam.lt

TAIP PAT SKAITYKITE