Rawpowders

Permainos Utenos ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos ir Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose – netrukus

Utenos skubi pagalba

Utenos ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyrius į jį atvykstantiems gyventojams ne visada palieka gerą įspūdį: nepatogus privažiavimas, nepatogus laukiamasis, nepatogus išplanavimas, nedideli gydytojų kabinetai, painūs koridoriai ir kiti nepatogumai. Bet padėtis turėtų pasikeisti jau netrukus: šiais metais pagal projektą „Utenos ligoninės skubiosios medicinos pagalbos ir intensyviosios terapijos paslaugų kokybės gerinimas“ bus pradėti Utenos ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių patalpų rekonstrukcijos darbai.

Projekto tikslas – pagerinti skubiosios medicinos pagalbos ir intensyviosios terapijos paslaugų teikimo kokybę ir saugumą Utenos ligoninėje, pasirengti ekstremaliųjų situacijų atvejais užtikrinti efektyvų šių paslaugų teikimą. Įgyvendinant projektą bus ne tik suremontuotos ir modernizuotos senosios Skubiosios medicinos pagalbos skyriaus patalpos, bet ir pastatytas 620 m2 dydžio dviejų aukštų priestatas.

Skubiosios medicinos pagalbos patalpų išplėtimas  suteiks galimybę pacientų srautus nukreipti dviem kryptimis: vienas srautas – tai pacientai, kurie yra sunkios būklės ir kuriems reikalinga skubi medicinos pagalba po sunkių sužalojimų, esant ūmiems susirgimams, pacientai su negalia,  antras srautas – pacientai, besikreipiantiems pagalbos savarankiškai. Iš viso Skubiosios medicinos pagalbos skyriaus patalpos, pastačius priestatą,  padidės iki 700 m2. Jame bus įrengta ligonių išlaipinimo rampa, kuri įgalins greitosios medicinos pagalbos automobilius  įvažiuoti po stogu, tad pacientams neteks kęsti nei vėjo, nei lietaus.  Taip pat bus įrengtos papildomos vienos lovos palatos, gaivinimo ir stebėjimo palatos,  laukiamasis ir vaikų žaidimų patalpa, vystymo ir žindymo patalpa, pediatro kabinetas ir kitos patalpos. Iš Skubiosios medicinos pagalbos skyriaus bus patogu susisiekti su kitais skyriaus ir laiku gauti  rentgeno ar echoskopo paslaugas.  Taigi priestatas išspręs daugelį įsisenėjusių problemų, o sujungus senąją dalį su naująja turėsime modernų, šiuolaikišką skyrių, atitinkantį Utenos regiono pacientų poreikius, kuriame bus patogu ir medicinos personalui dirbti, ir pacientams atvykti.

Projektas pradėtas 2022 m. Šių metų gegužę iš Centrinės projektų  valdymo agentūros Utenos ligoninė gavo kvietimą pasirašyti sutartį. Tai buvo gera žinia, nes reiškė, kad finansavimas projekto įgyvendinimui tikrai bus suteiktas.  Skubiosios medicinos pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių patalpų rekonstrukcijai skirta  per 2 mln. Eur (Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšos).

Pradėti įgyvendinti projektą Utenos ligoninėje „paskubino“ 2022 m. sveikatos apsaugos ministro įsakymais pakeisti/atnaujinti skubiosios medicinos pagalbos ir intensyviosios terapijos paslaugų teikimo reikalavimai, apimantys esminius pokyčius dėl patalpų, įrangos,  specialistų, darbo organizavimo.  Taip pat minėtų paslaugų teikimo reikalavimuose nustatyta, jog intensyviosios terapijos paslaugų teikimas koncentruojamas 5 šalies funkcinių sveikatos priežiūros regionų klasterinėse intensyviosios terapijos paslaugas teikiančiose įstaigose, iš kurių viena – VšĮ Utenos ligoninė. „Paskubino“ ir kiti, ne tokie džiuginantys dalykai:  didėjantis Utenos apskrities vyresnio amžiaus (60 m. ir vyresnių) gyventojų skaičius ir gyventojų ligotumas, augantis skubiosios medicinos pagalbos, įskaitant stebėjimo paslaugas, asmens sveikatos priežiūros paslaugų poreikis Utenos ligoninėje.

Kartu su Skubiosios medicinos pagalbos skyriumi bus remontuojamas ir Reanimacijos bei intensyviosios terapijos skyrius. Pagal projektą minėtas skyrius antrame aukšte bus išplėstas, jame bus įrengtos „boksuotos“ palatos, turinčios atskirą įėjimą ir atskirą išėjimą. Šios palatos bus skirtos infekcinėms ligoms gydyti. Nuo 2025 m. pabaigos intensyvios terapijos–reanimacijos skyriams atsiranda nauji reikalavimai, tad iki to laiko Utenos ligoninės Reanimacijos bei intensyviosios terapijos skyrius bus įrengtas pagal naujus reikalavimus.

Projekto trukmė – dveji metai. Naujuose Skubiosios medicinos pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose teikiamomis paslaugomis Utenos regiono gyventojai jau turėtų pradėti naudotis 2025-aisiais.

TAIP PAT SKAITYKITE