REXSAN

Per šią savaitę į Lietuvą pristatyta 230 tūkst. vakcinos nuo COVID-19 dozių

Šią savaitę (rugpjūčio 2–6 d.) Lietuvą pasiekė keturios vakcinų nuo COVID-19 ligos siuntos. Iš viso gauta 230 500 vakcinos dozių.

Pirmadienį (rugpjūčio 2 d.) Norvegija, mainais už tokį patį kiekį „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos dozių, į Lietuvą pristatė 100 000 „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcinų. Taip pat, pirmadienį gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ į Lietuvą pristatė 105 300 „Comirnaty“ vakcinos dozių. Ketvirtadienį (rugpjūčio 5 d.) gamintojas „Moderna“ – 15 600 „Spikevax“ vakcinų nuo COVID-19. Penktadienį (rugpjūčio 6 d.) Lietuvą pasiekė 9 600 „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinos dozių.

Gautos siuntos saugomos Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje, kol savivaldybėms paskirstomos anksčiau pristatytos vakcinos.

Vakcinos paskirstomos savivaldybėms atsižvelgiant į jų gyventojų skaičių ir skiepijimo tempą. Savivaldybės yra iš anksto informuojamos apie joms planuojamus paskirti vakcinų kiekius, kad galėtų sklandžiai organizuoti skiepijimo procesą.

Pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos gyventojai gali registruodamiesi internetu www.koronastop.lt arba telefonu 1808. Kiekvieną ketvirtadienį visos Lietuvos savivaldybės kviečia skiepytis be registracijos. Vakcinaciją „gyva eile“ vykdo ir Nacionalinio kraujo centro mobilūs vakcinacijos punktai. Jų turo per Lietuvą tvarkaraštį rasite ČIA.

Viena arba dviem vakcinos dozėmis Lietuvoje jau paskiepyta 1,44 mln. gyventojų arba 51,6 proc. visuomenės.

Išsamesnė vakcinacijos statistika yra pateikiama Statistikos departamento švieslentėje.

Į Lietuvą atvykus naujoms vakcinų siuntoms, informacija apie jas yra atnaujinama Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

Gyventojų vakcinacijos planą ir kitą aktualią informaciją apie vakcinas rasite interneto svetainėje www.koronastop.lt/vakcina.

TAIP PAT SKAITYKITE