Rawpowders

Per savaitgalį Europoje užregistruoti dar trys paukščių gripo protrūkiai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Danijoje, Viborg (Juland) regione, Lovel kaimelyje esančioje paukščių fermoje, kur buvo laikoma 1 400 ančių ir 12 500 fazanų pramoginei medžioklei, nustatytas mažo patogeniškumo H7 paukščių gripo atvejis. Tai pirmas šios pavojingos ligos protrūkis Danijoje šiais metais.

Kaip pranešė Danijos veterinarijos specialistai, siekiant užkirsti kelią infekcijai plisti, visi sergantys paukščiai likviduoti, aplink protrūkio vietą nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, netoliese esančiuose paukštynuose taikomos griežtos biosaugos priemonės.
Olandijos veterinarijos pareigūnai informavo, kad šios šalies Ten regione nustatytas tokio pat patogeniškumo H7 paukščių gripo atvejis paukštyne, kuriame buvo laikoma virš 10 tūkst. vištų. Specialistų duomenimis, visi ligos židinyje buvę paukščiai sunaikinti, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. Olandijos veterinarus neramina tai, jog 1 km spinduliu aplink protrūkio židinį yra dar 11 paukštininkystės ūkių, todėl šiame regione itin griežtai taikomos biosaugos priemonės.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą, kad vakar Olandijoje patvirtintas dar vienas paukščių gripo atvejis. Virusas nustatytas imant mėginius pagal specialią stebėsenos programą. Paukščiams pavojingą virusą patvirtinto centrinis veterinarijos institutas, esantis Lelystado mieste. Šį kartą mažo patogeniškumo H7N1 paukščių gripas nustatytas Utrechto provincijos Leusden kaimelyje esančioje paukščių fermoje, kurioje buvo laikoma 11 000 vištų dedeklių. Kaip pranešė Olandijos veterinarijos specialistai, visi sergantys paukščiai sunaikinti, aplink protrūkio vietą nustatytos apsaugos ir stebėjimo zonos. Pasak Olandijos veterinarijos specialistų, iš aplinkinių ūkių bus imami mėginiai ir atliekami virosologiniai bei serologiniai tyrimai, kad galima būtų nustatyti, ar mažo patogeniškumo paukščių gripas neišplito į kitus ūkius.
„Mažo patogeniškumo paukščių gripo atvejų Europoje vis daugėja, šiai dienai priskaičiuojama jau 13 protrūkių tokiose valstybėse kaip Danija, Olandija, Vokietija, Ispanija. Nors iš užkrėstų regionų uždrausta gabenti paukščius į kitas valstybes, tačiau šis pavojingas virusas plinta itin greitai ir sunku jį kontroliuoti. Vis dažnėjantys protrūkiai verčia sunerimti, todėl dar kartą norėtųsi priminti paukščių laikytojams, kad būtų atidūs ir pastebėję negaluojančius naminius paukščius, nedelsiant kreiptųsi į privačius veterinarijos gydytojus ar teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas,” – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Pumputis.

TAIP PAT SKAITYKITE