Galimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties paaukoti organus donorystei sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo įteisinta šių metų kovo 27 dieną.
Kol tokios galimybės nebuvo, sutikimų tapti donorais per mėnesį būdavo registruojama iki 100. Tuo tarpu įdiegus naujovę, vien pirmą mėnesį ja pasinaudojo net 452 žmonės. Antrąjį mėnesį pasirašiusiųjų sutikimą elektroniniu būdu buvo 294.
Kaip ir iki šiol, sutikimą po mirties tapti organų donorais dažniausiai išreiškia didmiesčių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių – gyventojai. Tačiau įdiegta patogia naujove – vos per kelias minutes pasirašyti sutikimą neišeinant iš namų – pasinaudoja ir mažesnių Lietuvos miestų, miestelių gyventojai.
Apsilankę interneto svetainėje, tokį pageidavimą išreiškė Joniškio, Plungės, Anykščių, Alytaus, Telšių, Marijampolės, Mažeikių, Ukmergės, Ignalinos, Kupiškio, Vilkaviškio, Jurbarko, Lentvario, Naujosios Akmenės, Raseinių, Utenos, Biržų, Elektrėnų, Švenčionių, Palangos, Kretingos, Tytuvėnų, Dembavos, Jaučiūnų, Velžių, Karčiupio, Kalviškio, Šniūrų, Rastinėnų, Užtiltės ir kitų vietovių gyventojai. Tai įrodo, kokia ši naujovė patogi ir prieinama: pakanka, kad jūsų gyvenamoje vietoje veiktų interneto ryšys.
Sutikimą donoro kortelei gauti galima užpildyti apsilankius interneto svetainėje www.transplantacija.lt, radus nuorodą „Pasirašyk internetu“ ir patvirtinus savo tapatybę per elektroninę bankininkystę ar elektroniniu parašu. Jei pildant sutikimą kiltų nesklandumų, prašytume pranešti telefonu (8 5) 279 6096 arba parašyti Nacionaliniam transplantacijos biurui elektroniniu paštu info@transplantacija.lt.
Sutikime esančius duomenis Nacionalinio transplantacijos biuro specialistai įregistruoja Žmogaus audinių ir organų donorų bei recipientų registre. Sutikimą užpildžiusiam žmogui išsiunčiama donoro kortelė.
Turėti donoro kortelę reiškia žmogaus valią, bet ne garantiją, kad jis taps organų donoru. Kasmet transplantacijos Lietuvoje laukia apie 500 ligonių, o donorų būna apie 50. Todėl tapti potencialiu recipientu (ligoniu, laukiančiu transplantacijos) – žymiai didesnė tikimybė.
Šiuo metu donoro korteles turi daugiau kaip 18 tūkstančių žmonių.