Gudručio vaistinė

Per 2 dienas Vilniaus miesto savivaldybė į darželius užregistravo beveik 80 proc. vaikų

Per dvi dienas Vilniaus miesto savivaldybė į darželius užregistravo beveik 80 proc. vaikų, tai yra 5190 žmonių užregistravo savo vaikus į darželius 2014 metais, iš jų daugiau nei 96 proc. internetu. Dar 421 vaikas užregistruotas savivaldybėje, kuomet savivaldybės specialistai padėjo užpildyti prašymą internetu ar raštu. Palyginimui, 2013 metais užsiregistravusių į darželius buvo 7590.

Užregistravę savo vaiką ir nurodę elektroninio pašto adresą tėveliai gauna pranešimą apie sėkmingai atliktą registraciją. Tačiau tai tereiškia sėkmingai atliktą registraciją, o ne vietos darželyje garantiją. Apie patekimą į darželį tėvai informuojami atskiru pranešimu pabaigus grupių formavimą. Prašymai galioja tol, kol vaikas gauna vietą darželyje.

Nepavykus savarankiškai ar neturint galimybės užsiregistruoti internetu, tėveliai gali atvykti į savivaldybę. Čia prašymus registruoja ir konsultacijas teikia specialistai. Taip pat galima pasinaudoti savivaldybėje esančia interneto prieiga (e-idėjų kambarys pirmame aukšte), kur yra atsakingi specialistai, bei užregistruoti savo vaiką į darželį. Kilus neaiškumams, konsultacijos teikiamos ir trumpuoju telefonu 1664. Atsakymus į klausimus, susijusius su priėmimu į darželius, taip pat galima rasti svetainėje vilnius.lt esančiame reklaminiame skydelyje „Priėmimas į darželius“. Šiuo metu visi tėvai nesvarbu ar registruoja savo vaiką pirmą kartą, ar nori vietoj seno prašymo parašyti naują, gali pasinaudoti paslauga.

Vaikai į ikimokyklinio ugdymo įstaigas bus registruojami iki balandžio 30 dienos elektroniniu būdu – internetu, o neturint galimybės – atvykus į savivaldybę.

Vieno vaiko išlaikymas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje Vilniaus miesto biudžetui per metus kainuoja 5000 – 6500 litų, tėvai apmoka tik trečdalį visų būtinų išlaidų. Iš viso šiuo metu sostinėje yra 125 darželiai ir 15 darželių-mokyklų, juos lanko per 31 tūkst. vaikų.

TAIP PAT SKAITYKITE