Rawpowders

Penkerių metų gimtadienį švenčiančiame Vaikų universitete – vasaros sesijos pradžia

Penkerių metų gimtadienį švenčiančiame Vaikų universitete – vasaros sesijos pradžia

Į Vaikų universiteto sesijas jau penktus metus renkasi visos Lietuvos mokyklų 8–15 metų mokiniai. Šiandien Vilniaus universitete pradinių klasių moksleiviai dalyvavo Gamtos mokslų fakulteto Zoologijos muziejaus vedėjos Dr. Gritos Skujienės paskaitoje „Ar turi jaustis atsakingas už taršą?“.

„Džiaugiuosi, kad mano paskaitoje buvo gausus būrys žingeidžių moksleivių, su kuriais turėjau galimybę diskutuoti svarbiomis ekologijos temomis. Visuomet įdomu bendrauti su mokiniais, nes jie į daugelį dalykų žiūri „kitu kampu“, tuo pačiu tikiuosi, kad kalbėdami apie taršą nuo pat mažų dienų užauginsime naujai apie šias problemas mąstančią kartą“, – sakė dr. Grita Skujienė.

VU Vaikų universiteto paskaitą, naudodamiesi specialiomis technologijomis, stebėjo moksleivius lydėję mokytojai ir tėvai, susirinkę atskiroje auditorijoje.
Pradedant gegužės 14 diena, keturis antradienius 8–15 metų mokiniai dalyvaus VU dėstytojų paskaitose, kuriose bus kalbama įvairiomis temomis – nuo ekologijos ir šviesos svarbos ar eksperimentinių gyvūnų moksliniuose tyrimuose poreikio iki visatos sandaros.

Apie 60 mokinių dar turi galimybę užsiregistruoti į birželio 4 dieną vyksiančią dr. Kastyčio Zubovo paskaitą „Juodosios skylės – kosminiai monstrai ar galaktikų piemenys?“. Paskaita skiriama 12–15 metų moksleiviams.

Iš viso nuo 2009 metų vasaros VU Vaikų universitete paskaitas galėjo išklausyti daugiau kaip 11 000 jaunųjų studentų.

TAIP PAT SKAITYKITE