Sebamed

Paukščių gripo protrūkis Ispanijoje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Ispanijoje, Segria (LLeida) regione esančiame paukštyne, nustatytas mažo patogeniškumo H7 paukščių gripo atvejis. Tai pirmas šios pavojingos ligos atvejis Ispanijoje, užregistruotas per pastaruosius metus.

Paukščių gripas patvirtintas paukštyne, kuriame buvo laikomos 12 358 vištos. Kaip pranešė Ispanijos veterinarijos specialistai, siekiant užkirsti kelią infekcijai plisti, visi sergantys paukščiai likviduoti, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, aplink protrūkio vietą esančiuose paukštynuose taikomos griežtos biosaugos priemonės.
,,Nors iš užkrėsto Ispanijos regiono į mūsų šalį gyvi paukščiai ar paukštiena neįvežami, tačiau šios pavojingos ligos situacija Europoje įpareigoja veterinarijos specialistus būti budriais, nes paukščių gripas plinta toliau. Šiais metais vien Vokietijoje patvirtinti 7 šios ligos protrūkiai, dėl ko sunaikinta daugiau kaip 100 tūkst. naminių paukščių. Norėtųsi priminti paukščių augintojams, kad ligos užkratas gali plisti ne vien per tiesioginius kontaktus su laukiniais paukščiais, bet ir per pašarus ar vandenį. Nerekomenduojama naudoti vandenį iš atvirų telkinių, nes juose gali slypėti paukščių gripo virusas“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Pumputis.

TAIP PAT SKAITYKITE