Rawpowders

Paukščių gripas iš Vokietijos nesitraukia

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Vokietijoje, Žemosios Saksonijos regione, Banbergen – Wehdel vietovėje nustatytas dar vienas žemo patogeniškumo H7N7 paukščių gripo protrūkis. Šis paukščių gripo atvejis patvirtintas kalakutų fermoje, kur buvo laikoma per 19 tūkstančių 13 savaičių amžiaus penimų kalakutų.

Ūkyje laikomiems kalakutams pasireiškė respiratoriniai susirgimai, jie nustojo lesti ir gerti. Paėmus mėginius ir ištyrus Vokietijos privačioje laboratorijoje, buvo nustatytas mažo patogeniškuno H7N7 paukščių gripo virusas.
Kaip pranešė Vokietijos veterinarijos specialistai, užkrėstame paukštyne pradėta naikinti kalakutus, atliekami epizootiniai ir epidemiologiniai tyrimai, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, imtasi visų galimų biosaugos priemonių. Uždrausta kalakutus iš šio regiono gabenti į kitas ES valstybes ar trečiąsias šalis.
Praėjusią savaitę tame pačiame Vokietijos rajone, taip pat kalakutų auginimo vietose buvo nustatyti dar du šio gripo atvejai.
,,Tai jau ketvirtasis paukščių gripo protrūkis šiais metais nustatytas Vokietijoje, sunerimti verčia ir bendra ligos situacija Europoje. Paukščių gripas – viena iš daugiausiai problemų keliančių užkrečiamųjų ligų, atnešanti nuostolių ne tik augintojams, bet ir visai valstybei. Juk nustačius ligą, naikinami paukščiai, stabdomas eksportas, įvedami įvairūs apribojimai. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bendradarbiauja ir keičiasi operatyvia informacija su kitų valstybių veterinarijos tarnybomis, jos sukaupta patirtis ir vykdomos prevencijos priemonės padeda išvengti šios pavojingos ligos, kuri bet kuriuo metu gali atkeliauti ir į mūsų šalį, juk sienos ligų nesustabdo“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

TAIP PAT SKAITYKITE