Nobel biocare

Patarimai ilgesniam gyvenimui iš seniausių pasaulio žmonių

Ką gali pasiūlyti ekspertai ilgesniam gyvenimui? Patarimai, paremti ilgiausiai pasaulyje gyvenančių žmonių patirtimi, rašo Telegraph.co.uk.

Graikų Ikarijos saloje yra proporcingai daugiausiai 90-mečių pasaulyje. Jie garsėja savo įpročiu gerti stiprią kalnų žolelių arbatą. Šis gėrimas yra vartojamas kelis kartus per dieną, jame yra laukinių mėtų, rozmarinų, šalavijų ir kalnarūčių. Kalnuota vietovė ir transporto trūkumas priverčia vietinius gyventojus gyventi aktyvų fizinį gyvenimą net ir vyresniame amžiuje. Ikarijos salų gyventojai vartoja daug alyvuogių aliejaus, vaisių, daržovių, be to visi maisto produktai yra minimaliai apdorojami.

Japonijos salos Okinavos gyventojai yra ilgiausiai gyvenantys pasaulio žmonės. Mokslininkai tiki, kad to paslaptis ne ką, o kaip jie valgo: okinaviečiai niekada nepersivalgo, valgo kol pasijaučia maždaug 80 procentų sotūs. Vietiniai valgo daug grūdinių patiekalų, žuvies, daržovių.

Italijos saloje Sardinijoje yra daugiausiai šimtamečių pasaulyje. Manoma, kad tai dėl įpročio gerti vynuogių vyno, kuriame gausu polifenolio ir antioksidantų, padedančių sulėtinti senėjimo procesą.

Pakistano Hunzos slėnio gyventojai įprastai nugyvena mažiausiai devyniasdešimt metų. Mokslininkai galvoja, kad tai dėl mitybos, kurioje gausu vaisių, grūdų ir daržovių. Taip pat jie valgo daug vyšnių, abrikosų, vynuogių, slyvų ir persikų.

Vilcambamba regione, esančiame pietų Ekvadore, tvirtinama, kad sveiki gyventojai dažniausiai sulaukia 100 metų gimtadienio. Manoma, kad tokio ilgaamžiškumo paslaptis slypi natūraliame mineraliniame vandenyje, kurį geria vietiniai.

Loma Lindoje (Kalifornija) Septintosios dienos adventistų bendruomenė gyvena vidutiniškai nuo penkių iki dešimties metų ilgiau nei kiti vietiniai gyventojai. Mokslininkai teigia, kad tai dėl to, jog jie negeria, nerūko ir yra vegetarai. Taip pat bendruomenės gyvenime nėra daug stresinių ar įtampą keliančių situacijų.TAIP PAT SKAITYKITE