Mollers

Pasikeitė maisto papildų registravimo ir notifikavimo tvarka

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) informuoja, kad nuo 2010 m. kovo 1 dienos pasikeitė maisto papildų registravimo ir notifikavimo tvarka.

Įgyvendinant vieną iš 15-osios Vyriausybės tikslų mažinti administracinę naštą verslui, sveikatos apsaugos ministro 2010 m. vasario 22d. įsakymu Nr. V-161 atsisakyta registruoti maisto papildus ir patvirtinta nauja maisto papildų notifikavimo tvarka.

Nuo šiol asmenys, tiekiantys į Lietuvos Respublikos rinką maisto papildus, kurie pagaminti Europos ekonominei bendrijai priklausančiose šalyse (Europos Sąjungos narėse, Islandijos Respublikoje, Lichtenšteino Kunigaikštystėje ir Norvegijos Karalystėje), nebeturės pranešti VVSPT apie šių maisto papildų tiekimą į Lietuvos rinką. Palengvės ir Europos ekonominei bendrijai nepriklausančiosiose šalyse pagamintų ar iš jų į Lietuvą įvežamų maisto papildų patekimas į rinką. Jie nebebus registruojami – apie jų tiekimą į rinką užteks tik pranešti (notifikuoti) VVSPT. Pavyzdžiui, jei maisto papildas pagamintas JAV ir į Lietuvą įvežamas iš Belgijos, apie jo tiekimą į rinką reikės pranešti VVSPT.

Supaprastinta ir pati pranešimo (notifikavimo) procedūra. Nuo šiol nereikės pildyti pranešimo formos. Tiekėjas turės pateikti tik savo duomenis ir maisto papildo etiketės (pakuotės) lietuvių kalba pavyzdį. Notifikavimas yra nemokamas. Informaciją apie maisto papildų notifikavimo tvarką galima rasti VVSPT interneto svetainėje.

Naujoji tvarka padės užtikrinti laisvą prekių judėjimą Bendrijoje, mažins verslo reguliavimą, bet kartu pareikalaus iš jo daugiau atsakomybės ir žinių. Naujoji tvarka numato glaudų VVSPT bendradarbiavimą su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba – jai bus persiunčiama informacija apie neteisingai paženklintus maisto papildus. Ši institucija yra atsakinga už maisto papildų rinkos kontrolę.

Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Biekštaitė,
Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
vyr. specialistė (ryšiams su visuomene)
el. p. lina.biekstaite@vvspt.lt
tel. (8 5) 277 8036

 Sveikatos priež. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE