Venoruton spray purškalas kojoms

Organų donorystės dienos išvakarėse – išrinkti kūrybinio konkurso „Organų donorystei – taip!“ nugalėtojai

Europoje ir pasaulyje minint organų donorystės dieną Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) ir Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija (NŽKA) po kelis mėnesius trukusio kūrybinio konkurso „Organų donorystei – taip!” paskelbė nugalėtojus.

Konkurso nugalėtoja tapo Vaida Milkova („Kauno diena“), antroji vieta atiteko Kristinai Čepukaitytei („15min“), o trečioji – Daivai Červokienei („XXI amžius“). Joms įteikti NTB įsteigti piniginiai prizai.

Lietuvos žurnalistai asmenine iniciatyva kūrė įvairius žiniasklaidos produktus organų donorystės ir transplantacijos tema, dalinosi įkvepiančiais pavyzdžiais, priminė visuomenei primirštą temą, siekiant atkreipti šalies gyventojų dėmesį į organų donorystės ir transplantacijos svarbą.  Sukurti darbai skelbti nacionalinėse ir regioninėse žiniasklaidos priemonėse.

Konkurso nugalėtojus išrinko bendra LŽS ir NŽKA komisija, sudaryta iš penkių LŽS ir iš penkių NŽKA atstovų. Darbai vertinti pagal kūrybiškumo, originalumo, raiškumo bei aktualumo kriterijus.

Šiais metais konkursas organizuotas pirmą kartą. Sulaukus didelio susidėmėjimo, tikimasi, kad jis taps kasmetiniu.

Taip pat per žurnalistų apdovanojimus Vilniaus mokytojų namuose atidaryta dizainerės Austėjos Šeputės darbų „(Ne) duodu – (Ne) gaunu“ ir Ievos Meškauskaitės bei Edgaro Žilaičio nuotraukų „2 Gyvenimai“ paroda organų donorystės tema. Parodą galima pamatyti IV a. fojė, šalia Didžiosios salės.

Nacionalinio transplantacijos biuro informacija

 

TAIP PAT SKAITYKITE