Mollers

Onkologiniai ligoniukai trumpam galėjo pasijusti ugniagesiais

Šiandien vėžiu sergantys vaikai, besigydantys Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Vaikų onkohematologijos centre, turėjo galimybę iš arti susipažinti su ugniagesiais ir jų profesija. Taip gegužės mėnesį minimą Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną nusprendė paminėti Aviacijos saugumo departamento Priešgaisrinio gelbėjimo skyriaus ugniagesiai, dirbantys Tarptautiniame Vilniaus oro uoste. Tai jau tampa gražia paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ savanorių inicijuota tradicija – onkologinius ligoniukus supažindinti su skirtingomis profesijomis „iš pirmų lūpų“, t.y. iš pačių tą darbą dirbančių žmonių.
Ligoninėje apsilankę du ugniagesiai-gelbėtojai pasakojo, kas yra ugnis, kodėl ji dega ir ką daryti, kai kyla gaisras, kaip gesinami orlaiviai. Ugniagesiai atsivežė ir specialius kostiumus bei parodė, kaip jie apsivelkami, norintiems vaikams ir tėveliams leido susipažinti, „išbandyti“ ugnies gesinimo įrankius.

„Niekas nenuginčys, kad vaikams pramogų nebūna per daug. Ypač tada, kai vaikai yra ne namų aplinkoje, o ligoninėje, kur jie ne tik gydosi, bet ir turi tobulėti, susipažinti su naujais dalykais. Taip kilo mintis šalia kitų ligoninėje vykstančių renginių ir užsiėmimų, organizuoti būtent vaikų savišvietai ir tobulėjimui skirtus pažintinius renginukus. Todėl ir toliau kviesime skirtingų profesijų atstovus atvykti į ligoninę ir savo profesiją pristatyti vaikams“, – sakė paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ vadovė Eglė Mėlinauskienė.

Vėžiu sergančių vaikų susitikimas su ugniagesiais – tai jau antroji vaikų pažintis su profesijomis. Prieš mėnesį ligoninėje lankėsi vienos privačios oro linijos darbuotojai – stiuardesės ir pilotai.

„Susitikti su mažaisiais ligoniukais mums ne tik malonu, bet ir didelė atsakomybė. Todėl susitikimo metu stengėmės kuo išsamiau ir įdomiau papasakoti vaikams apie šį mūsų atsakingą darbą ir kasdienybę. Labai  linkime vaikams pasveikti. Ir kas žino, gal kai kurie iš jų vieną dieną taps ugniagesiais-gelbėtojais“, – kalbėjo Vilniaus oro uosto Priešgaisrinio gelbėjimo skyriaus vadovas Tomas Doviltis.

Lietuvoje kasmet vėžiu suserga apie 100 vaikų. Laiku diagnozavus ligą apie 80 proc. vaikų pasveiksta.
Apie „Mamų uniją“:
Paramos ir labdaros fondą „Mamų unija” 2008 m. įsteigė fotomenininkė Eglė Mėlinauskienė ir žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė. Fondas globoja ir rūpinasi vėžiu sergančiais Lietuvos vaikais ir juos auginančiomis šeimomis. Pagrindinis fondo tikslas – kiekvienam vėžiu sergančiam Lietuvos vaikui bei jo šeimai padėti finansiškai, t.y. pirkti vaistus, finansuoti gydymo, slaugos ir kelionės išlaidas, jeigu gydymas vyksta ne Lietuvoje ir valstybė šių išlaidų nekompensuoja. Fondas taip pat padeda tėvams gauti kvalifikuotą psichologo pagalbą, teikia informaciją, bendrauja su medikais, kuria jaukesnę sergančio vaiko aplinką ligoninėje ir pildo sergančių vaikų svajones. 2009 m. startavo fondo socialinė akcija „Reikia draugų“, kurios tikslas – kviesti visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie pagalbos sergantiems vėžiu vaikams ir kartu kurti labdaros tradicijas, griauti su onkologinėmis ligomis susijusius mitus. Fondo šūkis – „Kad vėžiu sergantys vaikai pasveiktų“. Daugiau informacijos apie fondo veiklą ir renginius galima rasti interneto svetainėje www.mamuunija.lt.   

Eglė Mėlinauskienė
direktorė
Paramos ir labdaros fondas „Mamų Unija”
+370 698 26183
mamuunija@gmail.com

TAIP PAT SKAITYKITE