Gudručio vaistinė

Onkologinėmis ligomis sergantys vaikai galės sveikti kartu su šeima ne ligoninėje

Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ pristatė unikalų projektą Lietuvoje – onkologine liga sergančio vaiko „Šeimos namučius“. Juos įsteigus bus sudarytos sąlygos sergantiems vaikams sveikti su šeimos nariais ne ligoninės aplinkoje. Preliminari pojekto įgyvendinimui reikalinga suma apie 4 mln. litų.

„Šis projektas yra naujas veiklos etapas ir reikšmingas įvykis Lietuvos vaikų onkologijos srityje. Ryžomės įsteigti „Šeimos Namučius“ tam, kad pasirūpintume visa onkologine liga sergančio vaiko šeima. Juk kai suserga vaikas, suserga visa šeima. Vienas iš tėvų turi atsisakyti darbo, kad galėtų būti su ligoniu. Užklupus ligai ir gydantis kitame mieste broliai, seserys negali susitikti. Šeimos santykiuose įvyksta negrįžtami pokyčiai“, – sakė „Mamų unija“ įkūrėja ir vadovė Eglė Mėlinauskienė.

Šeimos namučiai suburs šeimą ir leis visiems šeimos nariams būti su sergančiu vaiku ne ligoninėje. Namučiuose onkologinio ligoniuko šeima galės apsistoti tyrimų ir ligonio lankymo metu, šalia ligonio nuolat esantis šeimos narys čia galės pailsėti, pakeisti ligoninės palatą į namų aplinką. Namučiuose nuolat budės medicinos darbuotojas. Pagal poreikį bus suteikiama pediatrų, skausmo specialistų, medikų,  psichologų, dvasininkų pagalba. Gydymas ir priežiūra vyks kompleksiškai. Neišvengiamai progresuojant ligai, kai medicina padėti vaikui jau bejėgė, bus suteikiama paliatyvios slaugos galimybė.

Šeimos Namučiai bus statomi netoli Santariškių klinikų Vilniuje. Planuojamas sklypo plotas – 60 arų,  pastato plotas – 800 kv.m. Vienu metu Namučiuose galės apsistoti iki 8 šeimų, kurios augina onkologine liga sergantį vaiką. Kasmet Lietuvoje onkologinėmis ligomis suserga iki 100 vaikų nuo kūdikių iki 18 metų. Onkologinė ligos gydymas trunka mažiausiai pusę metų ir gali tęstis net iki dviejų ar trejų metų.

„Kiekviena šeima sunkiai susirgus vaikui išgyvena didžiulį stresą. Nuolat sekdami ligoniukų kasdienybę pastebime ne vieną šeimos dramą. Todėl siekiame gerinti visos šeimos psichologinę atmosferą, norime šeimą suburti, išlaikyti juos drauge. Tik šeimai esant kartu pastebimai pagerėja vaiko savijauta ir pagreitėja visas sveikimo procesas. Onkologinė liga tokia jau yra, kad ją įveikti padeda ne tik vaistai, bet ir teigiamos emocijos, vidinės įtampos, baimių nebuvimas, šeimos palaikymas“, – sakė E. Mėlinauskienė.

Projekto įgyvendimui reikalinga ne mažesnė kaip 4 mln. litų suma. Numatomi lėšų šaltiniai: valstybės parama, privačių asmenų ir įmonių parama, projektinės lėšos, fondo „Mamų unija“ lėšos.

Projektas „Šeimos namučiai“ buvo pristatytas medikams, žiniasklaidai ir verslui, minint fondo „Mamų unija“ veiklos penkmetį.

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE