Sebamed

Olandijoje atšaukiama iš rinkos per 50 tūkst. tonų jautienos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Olandijos atsakinga kontrolės tarnyba viešai paskelbė apie priimtą sprendimą – atšaukti ir surinkti iš rinkos 50 tūkst. tonų jautienos.

Olandijos maisto ir vartojimo produktų saugos tarnyba priėmė sprendimą atšaukti minėtos mėsos realizavimą ne vien dėl įtarimų, siejamų su arkliena, šios tarnybos specialistai negalėjo nustatyti tikslių jautienos įsigijimo šaltinių, kas garantuotų parduotos mėsos kokybę.
Beveik 370 įvairių kompanijų iš 15 Europos valstybių (Austrijos, Belgijos, Danijos, Suomijos, Jungtinės Karalystės ir kt.) ir 130 Olandijos įmonių, įsigiję mėsos iš dviejų Olandijos prekybos didmenininkų ,,Wiljo Import en Export B.V.” ir ,,Vleesgroothandel Willy Selten B.V.”, turės išimti iš rinkos nemažus kiekius jautienos.
Informacija apie atšaukiamos mėsos išplatinimą bus perduota Skubių pranešimų apie neaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF), po to bus atliekami tolesni mėsos atsekamumo tyrimai ir išėmimo iš rinkos veiksmai visose susijusiose šalyse.

TAIP PAT SKAITYKITE