Nobel biocare

Obuoliai į kiaušinius? Vakaruose populiarėja maisto mainų judėjimai

Mainai beveik visą laiką buvo neatskiriama maisto istorijos dalis. Šiais laikais JAV išpopuliarėjęs maisto mainų judėjimas stiprėja ir Didžiojoje Britanijoje: mainomasi namų gamybos sušiais, ledais, paštetu, kiaušiniais, obuoliais ar net laukiniu česnaku.

Kaip praneša BBC, maisto mainai yra organizuotas judėjimas, kurio nariai mainosi tik namuose užaugintais ar pagamintais produktais. Čia pinigai neegzistuoja – vienintelė valiuta yra maistas.

Maisto mainų tinklas (angl. The Food Swap Network) atsirado Brukline (Niujorkas, JAV), o šiuo metu jau yra susikūrusios 125 šio tinklo grupės. Jų daugiausiai JAV ir Kanadoje, tačiau dabar judėjimas populiarėja ir Europoje, pirmiausiai Didžiojoje Britanijoje.

Maisto mainų organizatoriai teigia, kad šis judėjimas – tam tikras „naujasis kolektyvizmas“: keičiamasi ne tik maistu, bet ir žiniomis ar drabužiais.

Priduriama, kad vieni svarbiausių iš šio judėjimo tikslų – sumažinti eikvojimą, padėti žmonėms sutaupyti ir burti bendruomenes.

Kaip ir JAV, Didžiojoje Britanijoje mainai vyksta apie 2 valandas. Produktai pirma eksponuojami, jų paragaujama, vėliau apie juos kalbama – o per paskutinįjį pusvalandį mainomasi. Stengiamasi, kad mainytojų nebūtų per daug – apie 20.

„Maisto mainų judėjimas tikrai populiarėja Didžiojoje Britanijoje. Su mumis susiekia labai daug žmonių. Aš galvojo, kad tai vyksta dėl to, kad mes, kaip tauta, mylime maistą ir mums įdomu, iš kur jis atsiranda“, – BBC teigė viena iš šio judėjimo organizatorių Vicky Swift.

Pasak jos, jį įsitraukė į šį judėjimą, kai suprato, kad maisto sau ir šeimai pasigamina daugiau, nei suvalgo. Pirma ji įkūrė „Facebook“ puslapį, per kurį ir įvyko pirmieji jos maisto mainai – vėliau, pasidomėjusi ir sužinosi apie Maisto mainų tinklą, šią iniciatyvą perkėlė į „aukštesnį lygį“.

Be D. Britanijos, maisto mainai vyksta dar dviejose Europos valstybėse: Prancūzijoje ir Nyderlanduose.

Maisto mainytojai BBC teigė, kad ši iniciatyva padeda ir sutaupyti: reikia pirkti mažiau maisto produktų, bet ir yra puikus būdas į namus sugrįžti su įvairiausiais skanumynais.

TAIP PAT SKAITYKITE