2021 m. lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šiais metais pasirinktas nuotolinis renginio formatas suteikia galimybę pateikti daugiau įvairių ir reikšmingų temų, kurios aktualios ne tik kraujo, bet ir kitomis onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams.
Pagrindinis konferencijos tikslas yra skatinti onkohematologinėmis ligomis sergančiuosius ir jų artimuosius gauti kuo daugiau patikimos informacijos iš gydytojų apie ligos simptomus, gydymo būdus, išsamiau sužinoti apie šalutinius reiškinius, susijusius su gydymo būdais bei kaip galima geriau juos kontroliuoti.
„Yra labai svarbu, jog tiek pacientas, tiek jo artimieji domėtųsi liga, jos gydymu bei suprastų gydymo tikslus. Tokiu būdu sergantysis aktyviai dalyvauja gydymo procese, laikosi gydymo režimo ir suvokia, kas su juo vyksta kiekvieno gydymo etape. Turėdamas pakankamai informacijos apie savo susirgimą, pacientas geba atskirti, kas yra reikšminga ir gali tiksliau perteikti savo sveikatos būklės pokyčius gydytojui, o tai itin svarbu siekiant suvaldyti ir įveikti ligą.
Ne mažiau reikalinga pasitikėti ir bendradarbiauti su medicinos personalu bei pasiruošti vizitui pas gydytoją. Vertinga iš anksto užsirašyti kylančius klausimus ir juos užduoti vizito metu, tokiu būdu išvengiant aktualių atsakymų paieškos internete arba alternatyviuose gydymo būduose. Todėl ir siekiame, kad pacientai išgirstų tik patikimą informaciją, gebėtų atskirti, kas yra mokslu grįsta informacija, o atsiradusius klausimus aptartų su gydytoju“, – sakė asociacijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.
Pasak I. Drėgvienės, pravartu domėtis ne tik ligos ir jos gydymo klausimais, bet ir kitomis susijusiomis temomis, pavyzdžiui, visaverte mityba, racionaliu maisto papildų, vaistažolių vartojimu ir pan.
„Išgirdę onkologinės ligos diagnozę, žmonės neretai puola stiprinti imuninę sistemą – pradeda vartoti maisto papildus arba laikytis įvairiausių dietų, atsisako vertingų produktų. Vis tik, reikia įsivertinti konkrečią situaciją, nes tokiais veiksmais galima sau pakenkti, o ne padėti. Būtent dėl šios priežasties, siekiame, kad visa konferencijoje pateikta informacija būtų pagrįsta mokslu“, – sakė ji.
Pirmoji konferencijos dalis yra skirta visiems onkologine liga sergantiems pacientams ir jų artimiesiems. Joje pacientai išgirs apie galimybes dalyvauti klinikiniuose tyrimuose, sužinos, kokių mitybos principų reikėtų laikytis sergant onkologine liga, kuo skiriasi vaistų ir maisto papildų vartojimas bei kodėl maisto papildų naudojimą būtina suderinti su gydytoju.
„Antroje dalyje, paralelinėse sesijose, vienu metu bus transliuojama net 10 pranešimų apie skirtingas kraujo ligas, jų ypatumus ir gydymą, o dalyviai pasirinks, kuri tema yra jiems aktualiausia. Dar viena naujiena – tiesioginė klausimų atsakymų sesija su gydytojais hematologais. Renginio dalyviai visos konferencijos metu galės siųsti klausimus arba užduoti juos gyvai. Jei liks klausimų, į kuriuos nespėsime ar negalėsime atsakyti, atsakymus pateiksime savo internetiniame puslapyje po konferencijos“, – kalbėjo asociacijos „Kraujas“ pirmininkė.
Konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ vyks lapkričio 11 d. Konferencijoje dalyvauti kviečiami kraujo ar kitomis onkologinėmis ligomis sergantys ar sirgę pacientai, jų artimieji, medicinos gydytojai bei bendrosios praktikos slaugytojai. Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos ir konferencijos programą rasite www.kraujas.lt.