Venoruton spray purškalas kojoms

Nobelio taikos premijos laureatas Mandela paguldytas į ligoninę

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) vyriausybė penktadienio rytą patvirtino, kad buvęs šalies prezidentas Nelsonas Mandela buvo paguldytas į ligoninę, kur jam bus atlikti specializuoti tyrimai, tačiau pabrėžė, kad jo sveikatai pavojaus nėra.

„Medicinos požiūriu nėra jokios priežasties panikuoti. Daktaras Mandela negaluoja dėl jo amžiaus žmonėms būdingos ligos – ši būklė vystėsi daugelį metų, – sakoma PAR viceprezidento Kgalemos Motlanthe pranešime. – Galime priminti, kad jis sirgo tuberkulioze, kai buvo (kalinamas) Robeno saloje, ir anksčiau sirgo kvėpavimo takų ligomis.”

K.Motlanthe ir PAR vyriausiasis gydytojas vidurdienį vyksiančioje trumpoje spaudos konferencijoje informuos apie 92 metų Nobelio taikos laureato sveikatą, dėl kurios vis labiau nerimauja visuomenė.

N.Mandelą PAR baltųjų mažumos vyriausybė už priešinimąsi apartheidui 27 metus kalino. 1990-aisiais išėjęs į laisvę jis vadovavo deryboms su apartheido valdytojais, o tą procesą vainikavo jo išrinkimas pirmuoju juodaodžiu šalies prezidentu 1994 metais.

1999 metais jis pasitraukė iš prezidento posto, kuriame dirbo vieną kadenciją. Jis vis dar gerbiamas visame pasaulyje už taikos propagavimą ir kovą su rasizmu bei ŽIV/AIDS.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE