Rawpowders

Netipiška mergina

Kad taip mąstančių merginų yra, sutinka ir psichologai. Savo gyvenimo perspektyvą jos mato visai kitaip, negu įprastos merginos. Tačiau mūsų visuomenėje, kurioje vyrauja šeimos kultas, netekėjusioms merginoms gyventi nelengva. Aplinkiniai iš kailio neriasi ieškodami priežasčių, nulėmusių tokios vienišės likimą: atrandami ir fiziniai trūkumai, ir nesugyvenamas merginos charakteris, ir aplinkiniai veiksniai, trukdę sukurti šeimą.

„Teisieji” vadovaujasi tvirta logika: ,,normali” mergina negali nenorėti ištekėti. Deja, būna ir taip. Paanalizuokime, kokie argumentai lemia merginos apsisprendimą netekėti.

Ankstyvoji jaunystė (iki 22 m.)

Mano draugė išteka, nors jai tik devyniolika. Atrodo, ji laiminga, nors dar prieš porą mėnesių mes siausdavome diskotekose, vesdavome iš proto visus miestelio vaikinus ir juokdavomės iš tų, kurie prie altoriaus prisiekinėjo amžiną meilę.

O aš ir dabar kratausi net nuo minties, kad diena po dienos kažkoks vyriškis šmėžuos man prieš akis, šliurpčiodamas gers arbatą, čepsės žiaumodamas blynus. Jaučiu, kad mane tarsi paralyžiuoja mintis apie neišvengiamą bendravimą su anyta. Ir tai dar ne viskas: kiekvieną dieną valyk dulkes, tvarkyk kambarius, po darbo nevėluok į namus…Ne, tai ne man. O labiausiai mane purto mintis apie šeimos padaugėjimą…Nejaugi gražiausi metai ir prabėgs tupinėjant apie vaikus… Ne, aš to nenoriu.

PAAIŠKINIMAS: Ankstyvoje jaunystėje, kai vadovaujamasi kraštutinumais, tai labai įprasta: vienos merginos svajoja kuo greičiau ištekėti, pakeisti mergautinę pavardę, kitoms šeimyninis gyvenimas atrodo atgrasus – nuobodus ir tamsus.

KAIP ELGTIS: gyvenk kaip gyvenusi ir niekam nieko neįrodinėk. Tavo pasirinkimas yra tavo asmeninis reikalas. Tai tavo gyvenimas.

Audringosios dienos (23-27 m.)

Mano pažįstamai Rositai 25m. Ji netekėjusi. Ir visiškai nenori ištekėti. Mergina patenkinta savo socialine padėtimi ir savo gyvenimu: ji vertinama darbuotoja, gyvena erdviame dviejų kambarių bute, vairuoja ištaigų tarnybinį automobilį. Nors siūlančių jai savo širdį ir ranką buvo net keli, Rosita gilesniems ryšiams nesiryžta. Ji nenori keisti savo gyvenimo būdo, neįsivaizduoja savęs be baidarių sporto, be įdomių kelionių.,,Su vyrais įdomu flirtuoti, būti vienoje kompanijoje, bet santuoka ne man. Santuoka stabili kaip uola. O kalnai – ne mano stichija”, – tvirtina mergina.

PAAIŠKINIMAS: pasitikinčios savimi ir gebančios savarankiškai padaryti karjerą merginos mėgaujasi savo laisve. Jos nori iš gyvenimo paimti kiek galima daugiau, tad jaučiasi laimingos gerai uždirbdamos, gyvendamos atskirai nuo tėvų, besilinksmindamos gerų draugų kompanijose, – laisvo gyvenimo privalumai taip jas užliūliuoja, kad tiesiog pamiršta apie santuoką.

KAIP GYVENTI: Merginą vis labiau dirgina aplinkinių klausimai, ar dar ji viena. Po truputį ji pajunta, kad ir linksmų draugų kompanija mažėja – vis daugiau draugų pradeda kūrenti šeimos židinį. Tad patartina ieškoti savo bendraminčių, kurių požiūris į santuoką sutampa.

Maištaujanti (28-35 m.)

Jeigu mergina neištekėjo iki 30 metų, aplinkinių nuostata aiški – ji nelaiminga. Tad mamos nemiega naktimis, tetulės puola ieškoti tinkamo jaunikio. Į vienišės filosofinius pasvarstymus, kad jai nereikalingas joks vyriškis, niekas rimtai nereaguoja. Visiems aišku – ši mergina senmergė, kuriai nesusiklostė gyvenimas.

PAAIŠKINIMAS: būna merginų, kurios dar ankstyvoje jaunystėje nusprendė netekėti.

Tokių moterų nedaug. Tai dažniausiai valingos, ambicingos ir visapusiškai išsilavinusios asmenybės. Jos turi mylimuosius, su jais linksmai leidžia laiką, bet santuokos vengia. Įprastai būna taip: mergina, šiuo laikotarpiu nesukūrusi šeimos, taip ir lieka viena.

KAIP GYVENTI: aplinkiniai taip ir nesupranta merginos nusistatymo netekėti. Juk taip visiems sunku suvokti gyvenimą be vaikų. Šiais laikais vis dažniau merginų ryžtasi pačios auginti savo vaikutį. Labai gaila, bet aplinkinių reakcija į tai lėtai keičiasi: tokio vaikučio gyvenimas būna kupinas užgauliojimų, patyčų. Dėl šios priežasties vienišos mamos dažnai keičia gyvenamąją vietą.

Įtraukta į raudonąją knygą (35m ir daugiau)

PAAIŠKINIMAS: tu- ufonautė. Moterimi per 35m., tvirtinančia, kad ji NENORI ištekėti, patikės tik beprotnamyje. O diagnozėje įrašys: „Išprotėjo netekusi vilties susirasti vyrą”. Ir tai nuosprendis visam gyvenimui.

KAIP GYVENTI: liaukis bet ką įrodinėti – tavimi nepatikės.

Kiekvienas pasirenka savo likimą. Būtų puiku, kad žmonės gerbtų individualumą ir nesikištų į asmeninę erdvę! O klausimai: „kada gi tu ištekėsi?” ir „ar turi ką nusižiūrėjusi?” – netaktas, kurio išsilavinę ir išauklėti žmonės niekada nepaklaus. Santuokos atsisakymas – ne nusikaltimas, ir niekas neturi teisės smerkti taip nusprendusią moterį.



TAIP PAT SKAITYKITE