Mollers

Nesaugūs premiksai Lietuvos rinkoje nebuvo išplatinti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi pranešimą Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF dėl galimai nesaugių premiksų, nedelsiant atliko tyrimą, ar šie produktai nepateko į mūsų šalies rinką. Ištyrus nustatyta, jog nesaugūs produktai išplatinti nebuvo, jais prekiavusi Lietuvos įmonė tik tarpininkavo persiunčiant premiksus gavėjui Estijoje.

Pagal gautą pranešimą, pašarų premiksuose ,,Unichem Layern“ (gamintojas ,,Trouw Nutrition“, Grodzisk, Mazowiecki, Lenkija) nustatyta antibiotikų: metilklorpindolio, etopabato ir amproliumo.

Kaišiadorių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nedelsiant patikrino pašarų priedais ir premiksais prekiaujančią įmonę – UAB ,,Unichem“ (Triliškių g. 31, Kaišiadorys). Patikrinimo metu nesaugių produktų nerasta. Nustatyta, jog UAB ,,Unichem“ perkamos produkcijos nesandėliuoja, o pagal užsakymus pašarų premiksus pristato tiesiogiai pirkėjui. Šiuo atveju krovinys (2,0 t) gamintojo transportu tiesiai iš Lenkijos buvo nuvežtas į Estiją. Lietuvos įmonė šiame tarpininkavimo procese  įtakoti produktų sudėties ar kokybės neturėjo galimybių.

Apie tyrimo eigą Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Europos Komisiją.

„Antibiotikai turėtų būti naudojami tik gydymo tikslais, nei pašaruose, nei jų premiksuose antibiotikų negali būti. Ekspertų manymu, būtent dėl neracionalaus, besaikio ir netikslingo antimikrobinių medžiagų naudojimo atsiranda vis daugiau antimikrobinėms medžiagoms atsparių mikroorganizmų, vystosi taip vadinamas antimikrobinis rezistentiškumas. Tai – didėjanti Europos ir viso pasaulio problema tiek žmonių, tiek gyvūnų sveikatos srityje. Dėl antimikrobinio rezistentiškumo efektyvaus tam tikrų ligų gydymo galimybės tampa ribotos, patiriami ekonominiai nuostoliai, mažėja gyvulių produktyvumas“, – sakė Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Sirutkaitytė

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE