Rawpowders

Nerimą kelia sparčiai populiarėjančios elektroninės cigaretės

Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė šiandien kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Raimondą Šukį ir Valstybinę ne maisto produktų inspekciją prie Ūkio ministerijos dėl rinkoje atsiradusių elektroninių cigarečių.

NAPK pirmininkė sunerimusi dėl elektroninių cigarečių platinimo, nes jų prekyba nereglamentuota, o poveikio sveikatai laipsnis – neištirtas.

„Inhaliatoriaus principu veikiančios cigaretės garuose yra ne tik tabako, bet ir propileno glikolio. Tai bekvapės, beskonės, labai degios dujos. Propilenas veterinarijoje naudojamas kaip vaistas. Tad ar galima pardavinėti paaugliams produktą, kurio sudėtyje yra tokių medžiagų?”, – apie kol kas neištirtų elektroninių cigarečių pavojingą plitimą tarp nepilnamečių kalba Seimo narė.

V.V.Margevičienė neabejoja, kad šiuo nauju produktu suskubs pasinaudoti elektronikos naujovėmis besidomintys vaikai ir paaugliai, kurie šiandien dar nėra rūkaliai.

Pasak parlamentarės, pasekmės būtų pražūtingos, nes vaikui priklausomybė nikotinui vystosi itin greitai, o nebesant specifinio tabako kvapo, tėvams ir mokytojams bus daug sunkiau pastebėti vaiko rizikingą elgseną. Pateikiamoje informacijoje nurodomi nikotino kiekiai yra tokie, kurie kiekvienam vaikui gali sukelti itin pavojingus nikotino intoksikacijos reiškinius ir rimtus sveikatos sutrikimus.

Kreipimesi NAPK pirmininkė siūlo organizuoti reikiamus produktų saugos ypatybių patikrinimus ir prireikus taikyti Lietuvos Respublikos Produktų saugos įstatyme nustatytus privalomus produktų saugos bei ženklinimo reikalavimus, taip pat įvertinti produktų sudėtyje esančių medžiagų poveikį sveikatai, nustatyti, kokiai kategorijai priskiriami minėti produktai bei kokie reikalavimai keliami šių produktų patekimui į rinką.

„Kol nebus atlikti kompetentingi ir išsamūs elektroninių cigarečių sudėties bei poveikio žmogaus organizmui tyrimai ir kol nebus įrodymų, patvirtinančių, kad jas vartoti yra saugu, siūlau nepilnamečiams susilaikyti nuo šio produkto įsigijimo ir vartojimo,” – sako V. V. Margevičienė.TAIP PAT SKAITYKITE