REXSAN

Nemokamai atostogavusieji nemokės sveikatos draudimo

Premjeras žada, kad pernai priverstinai nemokamai atostogavusieji neturės mokėti sveikatos draudimo mokesčio.

Pasak Vyriausybės vadovo, nuo mokesčio bus atleisti ir bedarbiai. „Mes situaciją nagrinėjame ir kai kur matome netikslumus VMI ar PSDF veikloje”, – sakė A. Kubilius.

Anot Premjero, daugiausia nerimo sukėlė kalbos apie mokestį nemokamai atostogavusiems darbuotojams. „Mes tikrai manome, kad yra nesusipratimas ir tikrai neturi jie papildomai ko nors mokėti”, – interviu sakė A. Kubilius.

„Kur matome kažkokias klaidas, tai jas ištaisome tuoj pat, o ten, kur žmonės galbūt be reikalo panikuoja, irgi bandysime viską išaiškinti”, – žadėjo Vyriausybės vadovas.

Praėjusią savaitę žiniasklaidą paskelbė, kad pajamas deklaruojančių gyventojų gali laukti nemaloni staigmena. Esą nemokamai atostogavusiems ar darbo neturėjusiems, bet Darbo biržoje nesiregistravusiems gyventojams gali tekti papurtyti kišenę ir susimokėti valstybei 72 Lt per mėnesį siekiantį mokestį.

VMI dar nėra įvertinusi, kiek gyventojų turės primokėti už privalomąjį sveikatos draudimą (PSD). Nuo pernai privalomai draustis sumokant kas mėnesį po 72 Lt reikia tiems gyventojams, kurie nėra socialiai drausti.

Tiems, kurie to nepadarė per praėjusius metus, tai reikia padaryti iki gegužės.

 LRT

TAIP PAT SKAITYKITE